Вітання на адресу Зеленського вже надіслав президент США Дональд Трамп, лідер Франції Еммануель Макрон, королева Великобританії Єлизавета ІІ, президент Італії Серджо Матарелла та інші політики.

Важливо: На День Незалежності в Києві пройде дві ходи: програма найцікавіших заходів

Трамп у своєму вітанні наголосив, що США незмінно підтримують суверенітет й територіальну цілісність України в рамках міжнародно визнаних кордонів.

Протягом наступного року Сполучені Штати Америки працюватимуть у партнерстві з владою та народом України заради просування реформ, які є надзвичайно важливими для успіху України. Це включно з реформами в царині верховенства права й боротьби з корупцією, зміцненням демократичних інституцій та сприянням економічному зростанню. Українська нація має втілити свій величезний потенціал, і США пишаються тим, що є партнером і підтримують Україну на цьому шляху змін,
– наголосив він.

Посольство України у США також долучилось до привітань, нагадавши українцям про спільні досягнення.

Макрон також підкреслив, що Франція допомагатиме Україні досягти миру на Донбасі, де триває російсько-українська війна.

"Я вітаю вашу ініціативність та рішучість, спрямовані на швидке отримання конкретного прогресу на користь населення, яке потерпає внаслідок конфлікту. 3і свого боку хотів би запевнити у моєму прагненні досягти вирішальних результатів на переговорах у рамках Нормандського формату та в перемовинах з Росією. Я переконаний, що чим швидше Україна проведе амбітні реформи, зокрема у сфері боротьби з корупцією, та створить сприятливі умови для реалізації свого виняткового економічного потенціалу, тим швидше в Україну повернеться мир", – сказав Макрон.

Цікаво: З Днем Незалежності, Україно: привітання у прозі та віршах

Водночас, королева Великобританії Єлизавета ІІ побажала Україні та нашому народу "щастя та процвітання у прийдешні роки".

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон привітав українців на нашій солов'їній мові. Він спільно з співробітниками посольства України у Британії записали відео, де українською мовою читають текст легендарної пісні Тараса Петриненка "Україна". Наприкінці ролика Джонсон виголосив: "Слава Україні!", а представники посольства відповіли "Героям слава!".

Привітав із Днем Незалежності українців і прем’єр Канади Джастін Трюдо. Він наголосив, що Канада долучається до українських громад у всьому світі, аби відсвяткувати 28 річницю української незалежності. Привітання Трюдо розмістив на особистому сайті.

Він також нагадав: у 1991 році Канада була першою країною, що визнала незалежність України.

Впродовж поколінь українсько-канадська спільнота, яка нині становить понад 1,3 мільйонів, вплітала свої нитки в нашу національну тканину. Завдяки своїй динамічній мові, культурі і традиціям українські канадці формували і продовжують формувати нашу країну,
– наголосив Трюдо.

Закінчив своє вітання Трюдо словами "Слава Україні".

До привітань України долучився і президент Азербайджану Ільхам Алієв. Він побажав президенту Зеленському та українцям всього найращого – миру та процвітання.

"Я вірю, що азербайджано-українські відносини, традиційні дружні стосунки між нашими країнами, наше двостороннє та багатостороннє співробітництво продовжуватимуть розвиватися та зміцнюватися відповідно до взаємних інтересів наших народів", – наголосив Алієв.

Посли "G7" привітали Україну з Днем незалежності трьома мовами – українською, французькою та англійською.

Долучаються до вітань України з Днем Незалежності й інші країни світу та їх лідери.

Як Україна відзначатиме 28-й День Незалежності?Україна цьогоріч відзначатиме День Незалежності за новим осучасненим сценарієм. У Києві пройде Хода гідності, участь в якій візьме президент Володимир Зеленський, керівництво держави, військові ЗСУ, волонтери, спортсмени, медики, освітяни тощо.

Після цього глава держави виступить зі зверненням до українців та нагородить громадян, які роблять важливі внески у розвиток країни. Згодом у центрі Києва відбудеться грандіозний концерт.

Також у Києві пройде ще одна хода – Марш захисників. Його проводять ветеранські спілки, волонтери та сім`ї загиблих українських військових. Участь у ньому вже підтвердили понад 9 тисяч ветеранів з усієї України. За словами організаторів, на параді ветеранів не буде жодного з президентів, будь-яких політиків чи партійних прапорів.