Про це повідомляє Reuters.

Раніше Єйтс в листі співробітникам американського Мін'юсту заявила про незгоду з міграційним указом Трампа. І що установа не буде захищати міграційний указ президента Дональда Трампа в суді.

Я відповідаю за те, щоб наша позиція в судах відповідала головному обов'язку цієї установи – завжди добиватися правосуддя і виступати за правильні дії. На даний момент я не переконана, що захист указу Трампа відповідає цій вимозі, і я також не маю задовільних доказів тому, що указ є законним,
– написала вона.

Вже через декілька годин після цієї заяви Єйтс була звільнена. В Білому домі заявили, що такою заявою вона "зрадила принципи Міністерства юстиції з забезпечення дотримання правопорядку, призначеного для захисту громадян США". Окрім того, в адміністрації Трампа її дії назвали політичними.

Читайте також: Карикатурист дотепно висміяв антимігрантські плани Трампа

Єйтс в адміністрації Обами була заступником генерального прокурора, а посаду виконуючої обов'язки голови Мін'юсту мала займати лише до моменту затвердження сенатом запропонованого Трампом кандидата Джеффа Сешнса.

На місце Саллі Єйтс призначено прокурора США по східному округу штату Вірджинія Дану Бенте.

Нагадаємо, що у п'ятницю Дональд Трамп заборонив в'їзд у США біженцями і громадянам Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену. Після цього в аеропортах країни затримали понад 100 осіб, навіть попри те що вони мали чинні візи. Цікаво, що в чорний список Трампа не потрапили мусульманські держави, з яким компанії мільярдера мають бізнес-зв'язки.

До слова, прокурор штату Вашингтон Боб Фергюсон оголосив про подачу позову у Федеральний окружний суд через міграційну політику. Відповідачем у цій справі виступає президент США Дональд Трамп.