В ефірі одного із телеканалів Кремінь зазначив, що на тему спортивної дипломатії мав зустріч не лише зі спортсменами, але і з міністром молоді та спорту Вадимом Гутцайтом.

Читайте також Все це роблять спеціально, – спортивний оглядач про фото Магучіх і Ласіцкене

Кремінь прокоментував скандал з Магучіх

Під час проведення та участі в офіційних брифінгах і пресконференціях громадяни України зобов'язані користуватися державною мовою і тримати високий рівень відповідальності за країну, яка їх відрядила на змагання,
– наголосив мовний омбудсмен.

На запитання, чи він засуджує вчинок спортсменки, Кремінь відповів, що не поділяє "принципів обіймів, рукостискань і багато чого іншого в публічній площині під прапором України".

Водночас додав, що питання спортивної дипломатії дуже важливі. "Ніхто цьому не приділяв окрему увагу, а дарма. Я помічаю, що принаймні використання державної мови нашими спортсменами має іншу якість", – заявив Уповноважений із захисту мови.

Він вважає, що погано, коли про це говорить він або ще хтось, адже важливо, аби це було питанням світогляду і свідомості. Кремінь розповів, що перед Євро-2020 зустрічався з головою Асоціації українського футболу. У результаті спортсмени почали краще і більше говорити українською.

Скандал із Магучіх: головне

  • На Олімпіаді-2020 українка Ярослава Магучіх здобула бронзову медаль за стрибки у висоту. Росіянка Марія Ласіцкене тоді отримала "золото".
  • Після завершення змагань спортсменки обійнялись та накрилися прапорами.
  • У Міноборони наголосили, що спортсмени повинні розуміти, що в Україні триває війна.
  • Водночас український каратист Станіслав Горуна заступився за дівчину, заявивши, що спорт – поза політикою. А мер Дніпра Борис Філатов зауважив, що дії Магучіх є великою помилкою, але її можна виправити.