Фото і відео надали джерела 24 Каналу в СБУ. Морські дрони розробляє і виготовляє колектив СБУ, якому допомагають цивільні інженери та айтішники. Процес відбувається на одному з підземних виробництв на території України – якомога далі від ворожих очей.

Дивіться також Атакував "Морський малюк": CNN оприлюднила ексклюзивні кадри атаки СБУ на Кримський міст

Ексклюзивні кадри важливої розробки

На трьох відео можна бачити рух безпілотників морем.

Як тренуються дрони "Морський малюк": дивіться відео

Окрім того, що відео важливі, вони ще й красиві.

Морські дрони наших спецслужб: дивіться відео

Що відомо про дрони

"Морський малюк" (Sea Baby) розробляли багато місяців, розпочали одразу після вторгнення Росії в Україну.

Надводні дрони – це унікальний винахід Служби безпеки України. Жодна з приватних компаній не має до цього відношення. За допомогою цих безпілотників ми нещодавно здійснили успішне ураження Кримського мосту, великого десантного корабля "Оленегорський горняк" і танкера SIG,
– заявив голова СБУ Василь Малюк.

Спецслужба надала журналістам CNN відеозаписи з камер спостереження. На них добре видно момент падіння безпілотника на автомобільну частину Кримського мосту.

Липнева атака безпілотників стала можливою завдяки багатомісячній підготовці спільної операції з українськими ВМС. Її очолили голова СБУ Василь Малюк і адмірал Військово-Морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа.

На відео, представлених СБУ, можна побачити, як швидко рухається безпілотник.

Унікальна розробка СБУ на тлі сонця: дивіться відео

Бойова частина дронів – 850 кілограмів. Щоб уразити десантний корабель "Оленегорський горняк" і танкер SIG, використали два окремі надводні дрони, в кожному з яких було по 450 кілограмів бойової частини.

Глава СБУ наголошує: усі уражені спецслужбою цілі – цілком законні відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права. У відомстві анонсують "нові цікаві операції". Кажуть, що буде захопливо, особливо для ворогів.

Читайте також: Вперше опубліковані детальні фото дрона-камікадзе, який міг атакувати Москву

Інші спецоперації СБУ

12 серпня довгі руки наших спецслужб дотягнулися до окупованої Євпаторії. 17 дронів атакували логістичну базу російських військ неподалік цього міста. Військова контррозвідка СБУ потужно відпрацювала по наметовому містечку окупантів, стоянках автомобільної техніки та паливозаправниках.

Росіяни намагалися збити безпілотники, проте тривогу не оголосили.