Щонайменше 80 російських дипломатів займаються в Італії саме шпигунством. Видання отримало відповідну інформацію від італійської контррозвідки.

До теми Російський шпигун попався в Римі: у Кремлі пообіцяли підготувати відповідь

Представники дипмісії, за даними ЗМІ, вербують нових агентів, збирають для ГРУ, ФСБ та Служби зовнішньої розвідки Росії секретну інформацію. Також вони створюють і контролюють мережу інформаторів.

Останньою відповідною гучною справою в Італії стало затримання двох осіб за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії, серед затриманих – офіцер російського посольства. Через це 31 березня Міністерство закордонних справ Італії викликало російського посла Сергія Разова.

Що відомо про російських шпигунів в Італії

  • Двоє дипломатів Росії, Олексій Немудров і Дмитро Остроухов Двоє, які завербували італійця, вже відлетіли до Москви. Вони отримали наказ про депортацію, проте змогли уникнути арешту.
  • Також 30 березня в Римі затримали російського офіцера при посольстві Росії і офіцера ВМФ Італії Вальтера Биото за звинуваченням у шпигунстві. Затримання відбулося після передання секретної інформації італійським офіцером росіянину.