Однак лише століття тому людство дивилося в небо і тільки здогадувалося, що там, далеко за хмарами. Ця добірка розкаже про таємниці космосу, про нашу з вами важливість у його функціонуванні та про тих, хто наближає космос до кожного з нас.

Шон Керролл "Велика картина"

Варто почати від самого початку, тобто зрозуміти основне: Що таке космос? Що таке Всесвіт? І, головне, хто ми в цьому Всесвіті та як ми з’явилися? Чи впливаємо ми на нього так само, як він на нас? І найкраще в цьому допоможе науково-популярна книжка "Велика картина" Шона Керролла.

Відповіді на всі ці питання можуть звучати по-різному, усе залежить від того, у якому контексті ми спробуємо на них відповісти. Шон Керролл у своїй книжці використовує так званий "поетичний натуралізм". Натуралізм – це ідея, що світ, відкритий шляхом наукових досліджень, є єдиним справжнім світом. Додаючи слово "поетичний", Керролл дає зрозуміти – не єдиний. Адже існує безліч пояснень появи Всесвіту, людини та її свідомості. І в цій книжці автор аналізує низку наукових та релігійних варіантів.

Читайте своє! Коли українських героїв Микиту Кожум'яку і Захара Беркута знатимуть, як Бетмена чи Галка?

Найбільше хочеться виділити філігранно науково доведену хибність думки, що безмірність і неосяжність космосу знецінює вагу і роль людини в ньому. Навпаки, автор надає значущості людині в підкоренні космосу.

На перший погляд, книжка, написана відомим у всьому світі фізиком-теоретиком з Каліфорнійського технологічного інституту, може здатися занадто складною, проте вже зовсім скоро ви переконаєтесь – автор досить розумний, щоб розказувати про складні фізичні закони простою доступною мовою.

Книжка вже встигла завоювати серця українців. "Велику картину" визнано найкращою нон-фікшн книжкою 26 BookForum у Львові.

Тім Фернгольц "Космічні мільярдери: Ілон Макс, Джефф Безос та нові космічні перегони"

Як скоро квиток у космос можна буде купити, як звичайний квиток на потяг? Над цим замислились, напевно, найбільші мрійники світу Ілон Маск та Джефф Безос. І поступово почали втілювати свої мрії в життя.

Це розповідь про підкорювачів космосу, про творців ери NewSpace, які прагнуть зробити можливими дешеві космічні подорожі з повторним використанням космічних апаратів. Серед них мільярдери Ілон Маск, Джефф Безос та сер Річард Бренсон. Разом вони становлять серйозний виклик усталеним гігантам космічної галузі. Поступово ключову роль у підкоренні космосу в Америці взяли на себе приватні компанії, а гігант NASA почав їм поступатися.

Ця книжка про геніїв, що увірвалися в космічний бізнес, про історію суперництва та виживання між підприємцями, що використовують свої статки для досягнення однієї мети – освоєння та заселення космосу.

Автор має прямий доступ до топ-менеджерів космічних гігантів, тому в книжці наведено лише правдиві дані. Також читачі зможуть ближче познайомитися з безпосередніми творцями сучасної космічної гонки.

Кріс Гедфілд "Посібник астронавта з життя на Землі"

Не дарма кажуть, що згори видніше. А якщо це погляд на планету Земля з висоти космосу, то такий досвід у стократ цінніший. Перш ніж давати поради щодо життя на Землі, автор книжки – канадський астронавт Кріс Гедфілд – тричі побував у космосі, провівши там загалом майже 4000 годин. Кожен охочий міг спостерігати за його життям на МКС через його твіти. Він особисто брав участь у спорудженні МКС та ледь не втратив зір у відкритому космосі. Але справжньою зіркою Кріс став після неймовірного виконання пісні Девіда Бові "Space Oddity" у стані невагомості. (До речі, саме ця пісня грає у Tesla Roadster, яку Ілон Маск 2018 року запустив у відкритий космос.)

У своєму посібнику Кріс Гедфілд з притаманним йому почуттям гумору розповідає про свій шлях до космосу – від дитячої мрії, що здавалася нездійсненною, до перших випробувань і шаленого захвату, який він відчув за тисячі кілометрів від рідної планети. Тут ви прочитаєте історії про команду МКС, про побут і стосунки, які формуються у відкритому космосі, про управління шатлом, про інтимні речі, що відбуваються з кожним космонавтом.

Звісно, ця книжка не вчить, як стати космонавтом, вона вчить іншому – як повірити в себе, як підготуватися до життєвих капризів і постійно вчитися незалежно від того, куди вас заведе доля. Щирі, дотепні й проникливі історії Гедфілда змусять по-іншому поглянути на власне життя, на його цінності, успіхи та невдачі.

Мрійте, і тоді вам стане підвладним навіть космос!

Автор: Тимур Курганов

Не пропустіть! Книги 2019 року, які прокачають твій мозок