Про це в інтерв'ю програми "Перші особи" розповів секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов. Він заперечив інформацію про те, що контроль над трубою начебто перейшов у руки Ігоря Коломойського.

До теми Отримуємо додаткову інформацію, – Данілов відповів, чи посадять Коломойського

"Труба Медведчука" підконтрольна Коломойському?

Нафтопровід "Самара – Західний напрям", який фактично контролювали компанії олігарха Віктора Медведчука, за рішенням суду повернувся під державний контроль. Однак деякі експерти переконані, що насправді труба перейшла у руки Ігоря Коломойського.

Це фактично можна вважати доказом, що деолігархізація, яку задекларував президент, може вилитись у перерозподіл активів від старих олігархів до нових.

Ніякого стосунку до Ігоря Валерійовича (Коломойського – 24 канал) ця труба не має. Вона буде державницькою трубою, у державницькій власності. Вона буде для держави України заробляти гроші,
– запевнив Данілов.

Він наголосив, що труба стала підконтрольною Медведчуку під час війни на Сході, а це неприпустимі речі. Усі кулуарні домовленості, які тоді почали впроваджувати, є небезпечними у сучасній політиці.

Нафтопровід Медведчука: коротко про головне

  • Нафтопродуктопровід "Самара – Західний напрям" називають "трубою Медведчука", адже його контролювали компанії із орбіти олігарха.
  • Робота нафтопроводу приносила олігарху прибутки, які використовувались на фінансування бойовиків на Донбасі, а також проросійських медіа.
  • 19 лютого РНБО доручила повернути у державну власність частину нафтопродуктопроводу. Вже 21 лютого Володимир Зеленський ввів рішення у дію.

Олексій Данілов розповів про "трубу Медведчука": дивіться відео