Пряма трансляція на
Останні випуски

"Цар хороший": як Порошенко вдало застосовує улюблений трюк путінської влади

Президент України Петро Порошенко від 7 грудня 2017 р. заявив: "Завтра вже місяць, як я звернувся до Верховної Ради України з пропозицією щодо прискорення процесу створення Вищого антикорупційного суду".

Той самий Петро Порошенко вже пізніше, 22 грудня, сказав про свій законопроект:

"Я, як Президент, продемонстрував політичну волю. При чому не допускаємо жодних політичних тисків ні від кого, і об’єктивне законодавство має бути якнайшвидше проголосоване у Верховній Раді".

Читайте також: Як небажання Порошенка і компанії створити Антикорупційний суд пов'язане з ростом долара

Після цих дуже серйозних заяв Президента відбувається голосування Верховної Ради за внесений Порошенком законопроект про Антикорупційний суд. І для проходження рішення не вистачає 22 голоси.

Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко

Вгадайте, яка фракція провалила голосування? "Блок Петра Порошенка". 57 депутатів БПП не підтримали законопроект. Вам не почулося: при нестачі 22 голосів, депутати Блоку Петра Порошенка не дали 57 "за". І так – тричі! З майже тими самими цифрами.

Сам Петро Порошенко демонструє обурення діями парламентарів:

Дуже шкода, що не вдалося включити до порядку денного питання Антикорупційного суду, але не маю жодного сумніву, що на початку роботи наступної сесії парламенту це питання буде вирішено.

Ви думаєте, після цієї заяви Порошенка депутати блоку його імені розкаялися, посипали голову попелом і побігли голосувати за Антикорупційний суд? Ага, навипередки побігли.

Читайте також: Скільки грошей державний апарат витягає з кишені кожного українця

Починається нова сесія Ради, щодо прийняття на початку якої закону про Антикорупційний суд Порошенко не мав жодного сумніву, Президент знову наголошує:

Але що просив би народних депутатів зробити негайно, так це у строгій відповідності з усіма регламентними процедурами, розпочати розгляд внесеного мною законопроекту "Про Антикорупційний Суд".

Знаєте, як відповіли на цей заклик Порошенка в тому числі депутати його власної фракції? У вівторок запхали питання Антикорупційного суду так далеко, що дійти до нього не було жодного шансу.

Та й дійсно, таке питання дріб’язкове – створення Антикорупційного суду. Якісь смішні кілька мільярдів доларів від МВФ, без яких гривня впаде разом з економікою. Кого це взагалі цікавить?

В середу та четвер питання Антикорупційного суду депутати навіть в порядок денний від гріха по далі не включили. Ну щоб, як минулого разу, не спалитися, чітко показавши нам – виборцям – своє небажання створити Антикорупційний суд.

Маю дві взаємовиключні версії, які пояснити весь цей цирк – провалення законопроекту Петра Порошенка депутатами "Блоку Петра Порошенка".

Отже, версія перша – Порошенко не контролює депутатів власної фракції. Повірити в цю версію надзвичайно складно, оскільки ті самі депутати чи не цілою фракцією голосують за насправді потрібні Порошенку законопроекти.

Верховна Рада України
Верховна Рада України

Тож набагато реалістичнішою мені видається інша версія. Петро Порошенко пробує пошити усіх нас в дурні, розігруючи улюблену байку путінської влади: "Царь хороший, бояре плохие!" Мовляв, та я ж закон у Верховну Раду вніс - це вони, погані депутати, не хочуть голосувати.

Читайте також: Я хочу жити за кордоном: чому Україна стала некомфортною для мільйонів її жителів

Просто не уявляю, хто повірить в цю казочку. Всі ми добре пам’ятаємо, як, догоджаючи бажанню Президента, депутати "Блоку Петра Порошенка" за один день змінили закон про прокуратуру під Луценко, надрукували цей закон і вже згідно з цим новим законом в той же день зробили генпрокурором голову власної ж фракції – Юрія Луценко.

Може, пане Президенте, ваші бояре і погані, але коли ви насправді хочете – вони дуже дисципліновано голосують. І Антикорупційний суд "Блок Петра Порошенка" підтримає у повному складі, щойно Порошенко цього захоче.

А те, що поки Порошенко цього не хочете, вже не лише українцями – усьому світу зрозуміло.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі