Про це 24 каналу розповів міністр закордонних справ України у 2007 – 2009 роках Володимир Огризко. Він також зазначив, що він до останнього тиснутиме та вимагатиме від свого уряду, аби той завдав максимально можливої економічної шкоди країнам Заходу.

Читайте також Газовий шантаж і проплачені протести: Ходжес розкрив плани росії розколоти Європу та США

"Ви бачите, що постачання газу до Європи припинились, все йде до того, що росія таки оголосить Заходу енергетичну війну. Вже абсолютно відкрито та відверто про це говорить і сам путін, каже, що це "відповідь" на санкції", – каже Огризко.

За його словами, варто додати, що зупинка постачання газу – це абсолютна дикість, адже цей газ повинен кудись йти, він не може просто бути під землею.

Газосховища та газогони росії заповнені, що зараз робить росія – просто починає його спалювати. Часом, можна зустріти дані про те, що щодня спалюється газу на 10 мільйонів доларів,
– каже колишній міністр закордонних справ.

"Уявіть собі рівень ідіотизму, я перепрошую, який сьогодні панує у москві. З іншого боку, нічого іншого, окрім таких спалювань, окупанти і не можуть робити", – додає Огризко.

На його думку, росіяни ідуть ва-банк і роблять все, аби поставити Захід на економічні коліна. Але, як ми знаємо, наші західні партнери накопичили близько 80% потрібної кількості газу, аби пройти зиму.

Як пояснює Володимир Огризко, до 1 листопада, вони можуть ще накопичити до 10% об'ємів газу. При рішенні урядів деяких країн, зменшити споживання газу на 15% – це означає, що Захід переживе цю зиму.

"Звичайно, це не буде так просто, але це буде остання зима, коли путін може вдаватись до шантажу", – резюмує він.

Детальніше про газовий шантаж росії і чому путіну не вдастсься перемогти у цій війні: дивіться відео