Очільник СБУ Іван Баканов під час координаційної наради керівників правоохоронних органів заявив, що в Україні триває гібридна війна, повідомляє "Громадське". Саме тому "вкиди" про "секретні тюрми" – звична справа.

Читайте також Бойовик, який катував українських військових, 5 років спокійно жив у Маріуполі

В Україні триває війна, зокрема гібридна. Ми захищаємось не лише від російських куль, а й від інформаційних атак та величезної цілеспрямованої брехні,
– сказав Баканов

Очільник відомства наголосив, що у Служби безпеки немає жодних секретних тюрем, де нібито когось катують. Все це – фантазії російських пропагандистів. Більше того, зараз у СБУ звертають особливу увагу на те, щоб не допускати проявів порушень прав людини чи тортур.

За словами Івана Баканова, з 2017 року у відомстві діє спеціальна група для співпраці з міжнародними та правозахисними організаціями, яку очолює заступник голови СБУ.

Проводимо перевірки і при цьому відверто кажемо нашим міжнародним партнерам: якщо ви бачите в роботі СБУ якісь порушення, негайно звертайтеся до прокуратури,
– додав Баканов.

Що відомо про "таємні тюрми" СБУ?У 2016 році правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch повідомили про існування таємних місць утримання в недіючому ізоляторі Харківського управління СБУ. Відомство заперечувало цей факт. За наявною інформацією, зараз таких тюрем не існує.