Однак ракет може бути й більше. Про це 24 каналу повідомив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

До теми Росіяни запустили ракети по Україні: в яких областях працює ППО

Скільки ракет могли використати росіяни

Це мінімальна кількість, яку використовують для прориву протиповітряної оборони, тому не менше ніж пів сотні,
– повідомив військово-політичний оглядач.

За його словами, російські окупанти вже використовують не тільки ракети комбіновано-авіаційного базування Х-101. Окрім них, росіяни застосовують крилаті ракети типу "Калібр". Для цього вони й вивели в Чорне море свої ракетоносії.

"Безпосередньо буде використано щонайменше 8 пусків крилатих ракет "Калібр", – припустив Коваленко.

Чому окупанти використовують саме Х-101 та "Калібри"

Так, насамперед загарбники можуть використовувати потенціал своїх підводних човнів, оскільки їхнє розташування важко визначити. Крім того, ППО важче перехоплювати ракети, коли запуски здійснюються з субмарини.

Одна субмарина "Варшавянка" має потенціал запуску 4 крилатих ракет типу "Калібр". А 2 готових до атак субмарини можуть сумарно здійснити пуск щонайменше 8 ракет.

Росіяни мають можливість використання іншої номенклатури ракетної зброї. Утім, на думку Коваленка, для сьогоднішньої атаки країна-агресорка використовує саме Х-101 та "Калібри", щоб зосередити увагу сил ППО на напрямку Чорного моря.

Коваленко припустив, скільки ракет могла випустити Росія: дивіться відео

Чи вдарить Росія винищувачами з Білорусі

Росія передислокувала свої винищувачі Міг-31 з території Білорусі і, ймовірно, сьогодні не буде ударів гіперзвуковими комплексами "Кинджал". Так, щоб підняти винищувач і відправити його в повітряний простір Білорусі необхідно щонайменше 1 година.

Насправді це небагато часу, тому небезпека ударів з Півночі залишається. Крім того, окупанти можуть відправити у повітряний простір Білорусі винищувачі ТУ-22М.

"Ця небезпека існує, але поки в повітряному просторі Білорусі не зафіксовано літаків, які можуть загрожувати Україні", – підсумував військово-політичний оглядач.

Ситуація в областях: як працює ППО

За попередньою інформацією, протиповітряна оборона спрацювала в низці регіонів. А саме на Київщині, Одещині, Дніпропетровщині, Вінниччині, Черкащині та Запоріжжі.

Окрім того, журналісти "Суспільне" повідомляли про вибухи в Кременчуку. А на Харківщині місцеві мешканці чули повторні вибухи.

Станом на 15:00 найбільш критична ситуація в Запоріжжі. Ворожа ракета прилетіла в село Новософіївка, внаслідок чого є поранені та навіть загиблі. Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко написав, що 2 людини загинуло та 2 поранено, однак інформацію уточнюється.