Російські діячі культури виступили із закликом зупинити війну Росії проти України. Текст звернення у мережі оприлюднив письменник та журналіст Михайло Зигарь.

Читайте також У Росії розпочали затримувати учасників акції проти війни з Україною

Відомі росіяни закликають зупинити війну з Україною

Відомі росіяни наголосили, що "початок війни проти України – це ганьба".

Це наша ганьба, але, на жаль, нести відповідальність за неї доведеться ще й нашим дітям, поколінням тих росіян, які ще не народилися. Ми не хочемо, щоб наші діти жили в країні-агресорці, щоб соромилися того, що їхня армія напала на сусідню незалежну державу,
– йдеться у зверненні.

Діячі культури закликали всіх громадян Росії сказати "ні" цій війні. "Ми не віримо в те, що незалежна Україна становить загрозу Росії чи будь-якій іншій державі. Ми не віримо у заяви Володимира Путіна про те, що український народ перебуває під владою "нацистів" і потребує того, щоб його "звільняли", – наголосили вони. Та додали, що вимагають припинити війну.

Окрім самого Зигаря, під зверненням підписалися письменники: Борис Акунін, Дмитро Биков, Дмитро Глуховський, Володимир Сорокін, драматург Іван Вирипаєв, режисери: Володимир Мірзоєв, Андрій Хржановський та Ілля Хржановський, журналіст, лауреат Нобелівської премії Дмитро Муратов, журналіст Леонід Парфьонов, акторка Чулпан Хаматова.

До слова, росіяни у різних містах почали виходити на мітинги проти війни. Силовики держави-агресорки почали затримувати їх. Вже арештували понад 150 людей.

Росія пішла на Україну війною

  • Вранці 24 лютого держава-агресорка напала на Україну. З 5:00 почались обстріли стратегічних об'єктів майже в усіх регіонах України.
  • Верховна Рада ввела у країні воєнний стан. За це проголосували 300 нардепів.
  • Відтоді не припиняються бої у багатьох регіонах. Збройні сили дають відсіч атакам Росії. Армія ворога зазнає втрат.
  • Усіх охочих закликають долучатися до Сил територіальної оборони.