Про це в ефірі авторської програми Катерини Соляр "Перехресний допит" на 24 каналі сказала народна депутатка від "Слуги народу" та членкиня постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Марина Бардіна. Вона зазначила, що Україна досі продовжує визначати для себе європейський шлях розвитку.

До теми Путін перетворює Білорусь на воєнний полігон проти України

Бардіна: Путін розглядав Україну як складову імперії

За словами Бардіної, європейський вибір України, звісно, не подобається Володимиру Путіну, оскільки в нього особисті амбіції будувати імперію. Україну російський президент розглядав як одну зі складових імперії.

Україна показала, що хоче бути частиною Європейського Союзу, що наше майбутнє за цивілізацією, за цінностями, розвитком,
– зазначила нардепка.

"Звичайно, це все нервує Путіна, тому що він втратив країну, на яку розраховував, включаючи нас до імперських вподобань. Сьогодні перед нами величезні виклики", – додала вона.

Пропагандистські заяви Кремля

  • Речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що між українцями та росіянами панують "родинні стосунки". Він переконує, що українці ошукані пропагандою.
  • Сам же Путін у червні 2021 року сказав, що не бачить різниці між українцями та росіянами. Нібито через це Росія не внесла Україну до списку "недружніх держав".
  • Також у червні Путін написав "статтю" про "історичну єдність українців і росіян".