Президент України Володимир Зеленський назвав жахливими відео з проявами антисемітизму у Махачкалі. Про це він написав у своїх соцмережах.

До теми Підпал культурного центру й масові мітинги: у Росії закликають вигнати євреїв з країни

Зеленський пояснив, що саме відбувається в Росії

Український лідер наголосив, що випадок у Махачкалі є частиною поширеної в Росії культури ненависті до інших націй. Її пропагують державне телебачення, експерти та влада країни-агресорки.

Голова держави нагадав, що за останній рік голова МЗС Росії Сєргєй Лавров зробив низку антисемітських висловлювань. Президент Росії Владімір Путін теж використовував антисемітські образи.

Для російських пропагандистів, які говорять на офіційному телебаченні, риторика ненависті є звичною справою. Навіть остання близькосхідна ескалація викликала антисемітські заяви російських ідеологів,
– сказав Зеленський.

Як зауважив президент України, російський антисемітизм та ненависть до інших націй є системними та глибоко вкоріненими. За його словами, ненависть спонукає до агресії та терору. Голова держави закликав світ працювати разом, щоб протистояти цій ненависті.

Інші прояви антисемітизму в Росії

  • Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Лавров зробив антисемітську заяву та спровокував дипломатичний скандал. Коментуючи походження Зеленського, голова МЗС країни-агресорки заявив, що в Адольфа Гітлера нібито теж була "єврейська кров". Після цього він назвав євреїв "найзапеклішими антисемітами" та ще й приписав цю фразу ізраїльтянам.
  • Після цього МЗС Ізраїлю назвав слова Лаврова обурливими. Також у відомстві наголосили, що чекають на вибачення від російського міністра.
  • Потім Лавров знову потрапив до скандалу. Він порівняв російських окупантів з євреями, що були вбиті німецькими нацистами. Також кремлівський посіпака порівняв західні країни з поплічниками Гітлера.
  • МЗС України після цього засудив заяву Лаврова та зауважив, що в російські еліти мають глибоко вкорінений антисемітизм. А Європейський єврейський конгрес висловив обурення через слова міністра зовнішніх справ держави-терориста та назвав його порівняння ганебними.