Чому антисемітська заява Лаврова спричинила шквал критики та як її прокоментували в Україні й Ізраїлі – читайте далі.

Важливо Наступна ціль – Марс, – Подоляк поглузував із заяви Лаврова про "звільнення від Заходу"

Лавров знов пробив дно

Сергій Лавров в інтерв'ю телекомпанії Mediaset заявив, що "Гітлер мав єврейську кров", і сказав, що "найзапекліші антисеміти, як правило, – євреї".

Він (Володимир Зеленський – 24 канал) висуває аргумент: яка може бути нацифікація, якщо він єврей. Можу помилитися, але Гітлер теж мав єврейську кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найзапекліші антисеміти, як правило, – євреї,
– сказав Лавров.

Реакція Ізраїля

На заяву Лаврова вже відреагував очільник МЗС Ізраїлю Яїр Лапід. Політик заявив, що такі слова – обурливі, та є грубою історичною помилкою.

"Сказати, що Гітлер був євреєм, все одно, що сказати, що євреї вбивали самі себе", – наголосив Лапід.

Ізраїль зазначив, що очікує на вибачення з боку Росії.

Цікаво – Лавров видав нову абсурдну заяву: деталі у відео

Росія зайшла занадто далеко, – ОП

В Офісі Президента підкреслили, що антисемітські випади міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова у бік президента України та євреїв є абсолютно неприйнятними.

Росія вже занадто глибоко загрузнула у своїх нісенітницях, виправдовуючи варварську агресію проти України. Лавров фактично поставив під сумнів існування не лише української нації, але й Голокосту. Він свідомо образив пам'ять мільйонів євреїв, які загинули від рук нацистів під час Другої світової війни,
– наголосили в ОП.

Глибоко вкорінений антисемітизм російських еліт демонструє всьому світові, що путінська Росія цілеспрямовано плекає "вищість" росіян і ненависть до інших народів.

"Разом ми маємо зупинити Росію зараз, поки її агресивна політика не призвела до ще більш катастрофічних наслідків", – підкреслив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Реакція українських високопосадовців

Додамо, що фашистська ідеологія в Україні заборонена законом. Навіть радикальні праві партії, яких російська пропаганда називає "фашистськими", є непопулярними в Україні.

Більше про це – реакція Ізраїлю на заяви Лаврова про євреїв: дивіться відео