Про це 24 каналу повідомив експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв. Він зазначив, що таке рішення символічне, оскільки зараз Литва – це держава з найвищою загрозою нападу Росії.

Важливо Не можна їх ігнорувати, – Зеленський на саміті НАТО озвучив справжні цілі Росії

Потужний сигнал Путіну

Про це розповів журналістам президент Литви Ґітанас Науседа. Офіційно таке рішення ухвалять та оприлюднять за підсумками саміту, однак воно вже узгоджене з партнерами.

Проведення наступного саміту НАТО у Литві – це сигнал Путіну. Мовляв, Захід бачить, що робить Росія, не боїться її й готовий зупинити,
– заявив Краєв.

За його словами, це дуже важливий з точки зору російського наративу сигнал, оскільки зараз Путін погрожує Литві за 3 години вийти на балтійське узбережжя. Водночас балтійські країни лякає ядерним ударом з "Іскандерів", які розміщені на кордоні.

Саме тому заявити, що Північноатлантичний альянс збере всіх лідерів НАТО в країні, якій Росія погрожує ядерним ударом – це дуже сміливо,
– зауважив він.

Москва може відступати

Краєв наголосив, що при таких жорстких відповідях Заходу Москва може відступати. Останній яскравий показник цього – ситуація з Фінляндією та Швецією.

Зверніть увагу Байден оголосив про посилення військової присутності США в Європі

Тоді Вашингтон та Лондон надали їм транзитні гарантії й напряму заявили, що за потреби зупинять Росію, навіть якщо ці 2 країни ще не члени НАТО. Тоді у Кремлі одразу ж відповіли, що в них не було жодних претензій і вони "нічого не мали на увазі".

Серйозну, сильну й навіть жорстку позицію Заходу в Москві відчувають, тому вони можуть почати відступати,
– зазначив Краєв.

Україна показала, як треба

Він наголосив, що НАТО адаптується до тих реалій, які перед ним ставить Росія. Так Альянс дає Москві сигнал, аби росіяни не думали, що можуть погрожувати країнам Балтії чи взагалі будь-кому.

"Після України, після того, як наші Збройні Сили показали, як росіян можна подолати, Захід теж навчився", – підсумував Краєв.

Краєв розповів про можливий саміт НАТО в Литві: дивіться відео


Росія погрожує Литві: останні новини

  • У Кремлі почали погрожувати Литві через те, що вона відмовилася від транзиту залізницею до Калінінграда російських товарів, які потрапили під санкції Європейського Союзу. У Москві заявили, що "вживатимуть заходи".
  • Утім, в Литві були готовими до шантажу та погроз країни-агресорки. Литовський політолог заявив, що литовці не виключають жодного сценарію, однак не мають наміру панікувати.
  • Крім того, президент Ґітанас Науседа заявив, що жодних поступок для Росії не буде. За його словами, Литва повинна підтримувати контроль за товарами, які перевозяться через її територію, і не може бути розмов про якісь "коридори".