Про це у програмі Катерини Соляр "Перехресний допит" на 24 каналі розповіла віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Наприклад, треба усвідомлювати, яка риторика та градус уваги до ситуації в Україні зараз є у США.

До теми МЗС України попросило посольства "не нагнітати інформаційне поле"

За словами Стефанішиної, коли Джо Байден або Ентоні Блінкен заявляють, що військовий сценарій є у планах Росії, перемовини на всіх рівнях дають Україні підстави вважати, що цей сценарій не втілиться. Однак є внутрішній контекст – США зобов'язані ухвалювати такі рішення.

Для цього є певні історичні підстави й законодавство, ухвалене Сполученими Штатами,
– наголосила вона.

Втім, як розповіла віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції, в Україні засмучені, що таке рішення є публічним. Воно не сприяє припиненню паніки в українців та тлі ймовірного наступу Росії.

Варто прочитати Рекомендації покинути Україну не означають, що Росія нападе, – Блінкен

Повне інтерв'ю зі Стефанішиною: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Росія може розпочати масштабне вторгнення в Україну. На тлі ймовірної ескалації іноземні посольства рекомендували евакуювати своїх дипломатів.
  • США першими заговорили про евакуацію з України через загрозу повномасштабного вторгнення. Водночас у посольстві запевнили, що причин для паніки через відповідне рішення немає.
  • У Держдепі США наголосили, що рекомендації американцям покинути Україну не означають, що Росія нападе.
  • Міністерство закордонних справ України звернулося до посольств країн-партнерів. У ньому українське відомство закликало не поширювати паніку через ймовірне вторгнення Росії.

Цікаво – речник посольства США пояснив евакуацію дипломатів: дивіться відео