Пряма трансляція на
Останні випуски

"Це гігантський виклик": Аваков про проблему з реабілітацією військових в Україні

- Читать новость на русском
В Україні гостро постає питання про реабілітацію військових
В Україні гостро постає питання про реабілітацію військових / Фото із відкритих джерел

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков визнає, що на четвертому році війни Україна гостро відчуває проблему реабілітації військових, які брали участь у бойових діях.

Про це він заявив під час Національного експертного форуму Інституту Горшеніна "Україна: у прагненні до рівноваги", що триває у Києві.

Будь-яка людина, який перебувала в окопах під вогнем більше, ніж кілька годин стає людиною з іншою психікою. Тому після перших місяців війни ми прийняли спільне рішення про те, що треба проводити ротацію наших підрозділів – не більше двох тижнів вони мають бути на передовій, потім відходити. Щоб психіка у людей не деформувалася настільки, що цінність людського життя і ключові посили мирного існування у них не замінювалися іншими,
– зазначив Аваков.

Читайте також: Аваков озвучив кількість бойовиків на Донбасі

Він навів приклад американських солдатів, які воювали у В'єтнамі, а пізніше у США зіткнулись з такою проблемою, як так званий "поств'єтнамський синдром".

"80% учасників В'єтнамської війни притягувалися поліцією за правопорушення або сиділи в тюрмі. При тому, що США витрачали на програму реабілітації мільярди доларів. Для нас це теж дуже гостра проблема, просто на тлі інших проблем ми її не помічаємо", – зауважив Аваков.

За його словами, на сьогодні в Україні вибухає щодня по 3-4 гранати.

Якщо раніше п'яний діставав ніж і різав когось, то зараз п'яний дістає з кишені гранату. Він кидає гранату у випадку, якщо посварився з дружиною, з сусідом. Це гігантський виклик,
– визнає урядовець.

Лише у вівторок стало відомо про два смертельні випадки підриву на гранаті військовослужбовців на Запоріжжі та Одещині.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі