Стосунки між Україною та Грузією можуть погіршитися, оскільки Саакашвілі перебуває у розшуку на батьківщині. Про це заявив голова правлячої партії "Грузинська мрія" Раті Іонатамішвілі, пише РБК-Україна.

Актуально МЗС України спростовує відкликання посла Грузії на тлі можливого призначення Саакашвілі

Я не виключаю, що у порядку денному буде питання про перегляд дипломатичних відносин, попри те, що зв'язок між двома країнами для нас дуже цінний,
– заявив Іонатамішвілі.

Посол Грузії в Україні Теймураз Шарашенідзе в коментарі Інтерфакс-Україна висловив сподівання, що Україна візьме до уваги позицію офіційного Тбілісі щодо призначення Саакашвілі.

Ви знаєте, що Саакашвілі визнаний грузинською державою винним і оголошений в міжнародний розшук. Ця людина неодноразово закликала повалити легітимно обраний уряд Грузії насильницьким шляхом. Можливе призначення пана Саакашвілі з великою ймовірністю буде сприйнято в Тбілісі як недружній і неприйнятний з боку стратегічного партнера крок,
– сказав дипломат.

Грузинське видання New Posts повідомляє, що дипломатичні відносини між Україною та Грузією зараз напружені. За інформацією грузинських ЗМІ уряд може відкликати посла з України.

Водночас МЗС Грузії заперечило відкликання посла для консультацій, однак, за даними телеканалу "Мтаварі", міністр закордонних справ Давид Залкаліані "був дуже засмучений" рішенням Зеленського.

За словами члена "Об'єднаного національного руху" і колишньої голови Нацполіції України Хатії Деканоїдзе, уряд Грузії вирішив оголосити дипломатичну війну Україні.

Реакція прем'єра Грузії

Згодом прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія підтвердив, що посла Грузії можуть відкликати з України у разі призначення Міхеїла Саакашвілі віцепрем'єром українського уряду, пише грузинський портал MCM.

Якщо таке рішення буде прийнято, ми, як мінімум, відкличемо посла з Києва для консультацій,
– заявив Гахарія.

Політик наголосив, що Україна для Грузії братній народ та стратегічний партнер. Однак він додав, що з боку стратегічного партнера Грузії "категорично неприйнятно" призначати на високу посаду особу, яка засуджена в Грузії за досить тяжкий злочин і перебуває в розшуку.

Тим часом Саакашвілі не вдалося переконати "слуг народу" голосувати за нього, – ЗМІ

Що відомо про призначення Саакашвілі віцепрем’єром із питань реформ

  • Інформація про те, що Саакашвілі може отримати призначення в Кабінеті Міністрів України з'явилась 22 квітня.
  • Йому запропонували посаду віцепрем'єр-міністра з питань реформ.
  • Сам політик заявляє, що є готовим прийняти пропозицію, яку йому зробила українська влада.
  • Водночас Володимир Зеленський зазначив, що у Саакашвілі є потенціал для підтримки уряду України.
  • За інформацією ЗМІ, не всі у фракції "Слуга народу" схвалюють можливість призначення Саакашвілі віцепрем’єром. Водночас є інформація, що Саакашвілі почав неформально зустрічатися із депутатами "Слуги народу". Він начебто переконує їх проголосувати за його призначення в уряд.


Саакашвілі та Україна: стосунки у датах / Інфографіка 24 каналу