На думку мера Каховки Андрія Дяченка, закрити місто – було поганим рішенням. Про це він заявив в ефірі 24 каналу.

До теми Осередком спалаху коронавірусу в Каховці став завод мінеральних вод: що відомо

За його словами, як він, так і мешканці міста негативно ставляться до таких обмежень, мовляв, можна було обійтися без настільки суворих заходів. Однак це було рішенням Херсонської обласної комісії, якому необхідно підпорядковуватися.

Андрій Дяченко зазначив, що на сьогодні вжито необхідних заходів безпеки, і їх могло вистачити:

  • інфіковані були виявлені і перебувають на самоізоляції;
  • всі їхні місця проживання обробляються необхідними засобами: багатоповерхівки, двори, квартири, вулиці, приватні сектори.

Натомість голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв в коментарі 24 каналу зазначив, що 22 людини – це значна частина, 20% від всіх інфікованих в області – і такі обмеження є необхідними.

"Рішення приймав штаб. Комісія з питань техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій дійсно ухвалювала рішення ще на початку карантину, що у випадку виявлення значної кількості лабораторно підтверджених випадків COVID-19 в окремих населених пунктах, будуть вводити обмеження. Власне, в окремих населених пунктах, де ми виявляли коронавірус, ми такі обмеження і вводили. Я впевнений, що сьогодні нам важливо локалізувати осередок і в Каховці", – відповів на слова мера Каховки голова Херсонської ОДА.

Кількість населення Каховки – 37 тисяч людей, інфікованих наразі – 22 людини.

Міський голова Андрій Дяченко наголосив, що Каховка розташована поруч з багатьма іншими містечками, і це може стати проблемою у пересуванні працівників з різних підприємств.

"Ми сьогодні в електронній формі звернулися до всіх підприємств, які забезпечують життєздатність міста, щоб вони подали списки транспорту та співробітників. Каховка розташована поруч з низкою міст, і між цими пунктами майже немає відстані, часто кордоном є просто паркан. Було дуже багато дзвінків із підприємств, які розташовані в сусідніх містах, як добиратися працівникам. Одні підприємства забезпечують працездатність інших, а ті відповідно наповнюють держбюджет", – пояснив важливість проблеми мер Каховки.

Каховка це не просто 37 тисяч населення, – це центр аграрної переробки овочевої продукції в Україні. Тут найдорожча земля, по 2 врожаї вирощують в рік… За березень місто втратило 10%, в квітні чекаємо приблизно мінус 15% прибутку в місцевий бюджет,
– наголосив Дяченко.

Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв зазначив, що вони проводили 28 квітня нараду із залученням представників великих підприємств, які розташовані в
Каховці. "Ми проінформували про той порядок роботи, який дозволяється під час введення таких карантинних заходів", – сказав він.

Важливе про блокпости. Пропускатимуть у місто лише людей з пропискою у Каховці, а також спецтранспорт. На трьох в'їздах у місто вже встановили мобільні блокпости, саму ж Каховку посилено патрулюватиме поліція. Військові два дні слідкуватимуть за дотриманням карантину, інформує пресслужба Нацгвардії. За словами мера, ніяких інцидентів на блокпостах не відбувається, проводяться роз'яснювальні роботи. Як зазначив голова ОДА, це не обмеження на в'їзд і виїзд: в'їхати можуть люди, які мають реєстрацію у відповідному населеному пункті, а от виїхати можуть всі.

Дивіться відео: відповідь голови ОДА меру Каховки

Що відомо про інфікованих у Каховці

  • За словами мера міста, найбільша частина хворих – це працівники приватної компанії, яка займається розливом мінеральної води. Ще 7 людей – це близьке оточення жінки, у якої першої знайшли коронавірус.
  • Кількість інфікованих наразі – 22 людини, всі – на самоізоляції. Ці люди інфіковані, однак переносять хворобу дуже легко – пояснив міський голова.
  • Наразі підприємство тимчасово зачинено. Відвантаження продукції заблоковано.