Відповідну заяву відомства опублікували на офіційній сторінці у Facebook.

"Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест та обурення у зв’язку з черговою хвилею політичних репресій та порушень прав людини з боку Кремля щодо громадян України", – зазначили у повідомленні.

Читайте також: Репресії в окупованому Криму пов'язані з наступними виборами у Росії, – експерт

За даними міністерства, за останній місяць в окупованому Криму винесли щонайменш п'ять політично вмотивованих вироків, а сімох осіб було заарештовано або оштрафовано.

У відомстві наголосили, що на півострові російська окупаційна влада переслідує етнічних українців і кримських татар, дискримінуючи за релігійною та національною ознаками.

Апробовані практикою НКВС цинічні масові обшуки, а також серія затримань тих, хто виступив на підтримку заарештованого за пікет 76-річного Сервера Караметова, є свідченням продовження зухвалого наступу кремлівського режиму проти всіх незгодних з окупацією,
– підкреслили в українському МЗС.

Незважаючи на вимоги України звільнити всіх незаконно засуджених українців, Росія "продовжує вести агресивну політику та фабрикувати нові справи".

Читайте також: Окупанти в Криму штрафують на шалені гроші за проукраїнські дописи у соцмережах

В МЗС вчергове закликали окупантів припинити практику політичних переслідувань та репресій стосовно українських громадян.

До слова, 14 серпня у Сімферополі чотири літніх кримських татари вийшли на одиночні пікети під стіни адмінбудівель, двоє з них – затримали. На акцію вони зважилися через арешт кримськотатарського активіста Сервера Караметова, який влаштував одиночний пікет 8 серпня. Пізніше чотирьох кримських татар відпустили, але на одного з них очікує суд.