Під час вступної промови Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк розповів про ситуацію в країнах, які перебувають у стані кризи. Він також наголосив на великих втратах українців із моменту повномасштабного російського вторгнення.

Дивіться також Таємний проєкт Кремля․ Дезертирство, п'яні перестрілки, втрати: чим живе нова бригада Росії

Втрати цивільного населення

В Україні підтверджено понад 10 000 вбитих мирних жителів після вторгнення Росії на територію України 24 лютого 2022 року. Фактична кількість загиблих може бути значно вищою,
– зазначив Тюрк.

Він також звернув увагу на становищі українців, які перебувають на тимчасово окупованих Росією територіях. За його словами, вони стикаються з жахливими обмеженнями своїх основних прав і свобод.

Фолькер Тюрк також наголосив на тому, що війна Росії проти України повинна бути закінченою якнайшвидше.

Воєнні злочини Росії: останні новини

  • Вночі 30 листопада російські загарбники випустили по Донецькій області 8 ракет С-300. Внаслідок обстрілів постраждав Покровський район області. Серед постраждалих була родина з двома дітьми. Попередньо пошкоджено багатоквартирний та 9 приватних будинків, відділ поліції, автомобілі, гаражі.
  • У соцмережах 2 грудня з'явилося моторошне відео з демонстрацією звірячої поведінки російських окупантів. Загарбники розстріляли українських захисників у той момент, коли вони здавалися у полон. Згодом було здійснено офіційне звернення до ООН та Червоного Хреста щодо цього вбивства.
  • 3 грудня Росія вкотре обстріляла Херсон. Внаслідок цього загинула жінка, яка під час атаки стояла на зупинці громадського транспорту. Згодом стало відомо про ще одну жертву атаки та щонайменше 7 поранених.