Загалом за першу добу виборчого процесу зареєстровано три повідомлення про порушення у виборчій кампанії, повідомили у поліції.

Читайте також: Парламентські вибори-2019: коли і як можна змінити місце голосування

Повідомлення про порушення надійшли до чергових частин поліції у Вінницькій та Луганській областях.

У Луганській області на вулицях міст Сєверодонецька та Лисичанська громадянам безкоштовно роздають цукор від імені одного з народних депутатів України.

За даними місцевого видання "Перша смуга", цукор роздавали в обмін на паспортні дані і номери телефонів у всіх містах і районах Луганської області. На 5-кілограмових пакетах цукру були написані імена кандидатів від "Команди Шахова" і "Нашого краю". У різних округах – свій кандидат.

підкуп виборців луганськ цукор голос
Такий цукор роздавали на Луганщині в обмін на паспортні дані і номери телефонів//Фото: informator.media

Слідчі уже відкрили кримінальні провадження за підкуп виборців.

Що відомо про позачергові парламентські вибори?Президент України Володимир Зеленський 21 травня видав указ про розпуск Верховної Ради восьмого скликання. Позачергові вибори до українського парламенту відбудуться 21 липня 2019 року.

На парламентських виборах 2019 року до Верховної Ради мають шанси потрапити 4 партії, які набирають 5% та більше голосів виборців. Це – "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і ВО "Батьківщина".

дострокові вибори до Верховної Ради
Які партії проходять у Раду: інфографіка