Експерти вже попередили про небезпеку урядову комісію країни, повідомляє Kyodo News. Сценарій із цунамі, на думку фахівців, є найгіршим.

Цікаво Прокинувся сумнозвісний вулкан Анак-Кракатау в Індонезії: моторошне відео та фото

Водночас вони вважають, що такий потужний землетрус поблизу Японського і Курильського жолобів у північних районах країни може бути "неминучим".

Цікаво. Експерти зазначають, що важко розрахувати ймовірність виникнення такого землетрусу. Однак величезні цунамі відбувалися в цьому регіоні кожні 300-400 років, а останнє – у 17 столітті.

Очільник групи експертів та професор Токійського університету і глава групи Кендзі Сатаке зазначив, що сильний землетрус і цунамі справді загрожують регіону. Сейсмолог пояснив, що такі землетруси відбувалися там кілька разів за останні 6 тисяч років.

З серйозним землетрусом було б важко впоратися, навіть створюючи захисну інфраструктуру (як-от берегові дамби). Щоб врятувати життя людей, нашим основним завданням стане евакуація,
– сказав він.

Кабінет міністрів вже створив робочу групу для оцінки збитків, яких може завдати потенційні стихійні лиха. Влада планує виробити план до кінця березня наступного року.

Землетрус магнітудою 9 та цунамі, яке в 2011 році спустошило північно-східну Японію та збрало життя понад понад 15 000 людей, також були зосереджені на Японському жолобі.

Землетрус та цунамі в Японії у 2011 році

  • У березні 2011 року після землетрусу по північному сходу Японії вдарило гігантське цунамі, висота якого сягала 15 метрів. Внаслідок трагедії загинули або пропали без вісти близько 18 тисяч людей.
  • Цунамі затопило систему енергопостачання АЕС "Фукусіма-1", що зупинило роботу систем охолодження реакторів. Аварія на станції була визнана найбільшою після аварії на Чорнобильській АЕС.
  • Землетрус призвів до зсуву осі Землі на 15 сантиметрів. Згідно з попередніми розрахунками, тривалість земної доби скоротилася на 1,6 мікросекунди