Вірменія і Туреччина, наземний кордон між якими закритий, відкрили один з пунктів пропуску задля проїзду конвою з гуманітарною допомогою постраждалим від землетрусу.

Дивіться також У Туреччині собака приніс шматок хліба на руїни будинку, під якими його господар

Вірменія надала гуманітарну допомогу Туреччині

Зазначають, що країни домовилися відкрити для проїзду КПП "Аліжан", щоб у Туреччину змогли проїхати п’ять вантажівок з гуманітарною допомогою, яку зібрали вірмени.

Вірменська сторона уточнює, що конвой перетнув кордон вранці 11 лютого.

Попереднього разу пункт пропуску відкривали у 1988 році. Причиною також був землетрус. Однак того разу у Вірменії, а гуманітарну допомогу надсилав турецький Червоний півмісяць.

Тоді внаслідок стихійного лиха, відомого як Спітакський землетрус, загинуло щонайменш 25 тисяч людей.

Що відомо про напружені відносини між Туреччиною та Вірменією

  • Зазначимо, що авіасполучення між Туреччиною та Вірменією існує, наземний кордон між країнами постійно закритий з 1993 року через вкрай складні відносини між ними.
  • Відносини між країнами є напруженими як з історичних причин. Зокрема, через те, що Туреччина підтримує Азербайджан у конфлікті навколо Нагірного Карабаху.
  • Вірменія, як і багато країн світу, вважає геноцидом масові вбивства вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни. Однак Туреччина з таким визначенням не згодна. Між країнами немає дипвідносин, кордон між ними закритий. При цьому Анкара та Єреван ведуть переговори щодо покращення відносин.