Про це заявив на пресконференції генеральний директор Республіканського центру сейсмологічної служби при Національній Академії Наук Азербайджану Гурбан Етірмішлі.

Дізнайтесь більше Туреччину і Сирію сколихнули потужні землетруси – знищені будинки, багато жертв: все, що відомо

Землетрус у Туреччині передбачили ще 3 лютого

За його словами, афтершок землетрусу в Туреччині може тривати один місяць.

Також слід зазначити, що стихійне лихо в Туреччині передбачав сейсмолог і дослідник з Нідерландів Френк Хугербітс. Він попереджав про небезпеку ще 3 лютого.

Хугербітс, якого дехто називає шарлатаном, писав у твітері, що землетрус із магнітудою 7,5 "рано чи пізно" відбудеться у вказаному регіоні. Він писав, що катаклізм загрожує південно-центральній Туреччині, Йорданії, Сирії чи Лівану.

Дослідник, який раніше також передбачав деякі землетруси, у твітері висловив співчуття всім, хто постраждав від землетрусу.

Що відомо про землетрус у Туреччині

  • У понеділок, 6 лютого, Туреччину сколихнув потужний землетрус. Близько обіду в Туреччині стався ще один землетрус. Станом на 13:00 за турецьким часом, внаслідок потужного землетрусу загинули 912 осіб, 5 385 отримали поранення.
  • За словами президента Реджепа Ердогана, землетрус став найбільшим лихом в історії Туреччини після катастрофічного Ерзінджанського землетрусу 1939 року, коли загинули понад 33 тисячі людей.
  • Землетрус мав магнітуду 7,7. Пошуково-рятувальні роботи на завалах будівель у зоні землетрусу тривають на безперебійній основі.
  • Епіцентр землетрусу був поблизу турецького міста Газіантеп. Землетрус також завдав значних руйнувань та пошкоджень у Сирії, де загинуло близько 400 людей.
  • Наразі МЗС України з'ясовує, чи є серед постраждалих українці. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова надати необхідну допомогу Туреччині. Всього допомогу Туреччині готові надати понад 40 країн.