Перед цим в країні в ніч проти 6 лютого вже відбулись потужні землетруси, які забрали життя сотень людей.

Важливо Нищівний землетрус у Туреччині: яка ситуація у містах, що найбільше постраждали

Що відомо про новий землетрус в Туреччині

За даними Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру (EMSC), у Туреччині зафіксували ще два потужні землетруси – магнітудою 7,7 та 6,0. Попередньо відомо, що цього разу поштовхи чули в центральній частині країни. Окрім того, були землетруси з магнітудою 4,2, 3,7 та інші.

За даними EMSC, землетрус з магнітудою 5,9 трапився за 77 кілометрів від міста Кахраманмараш, де вже лунали поштовхи у ніч проти 6 лютого.

Окрім того, землетрус з магнітудою 5,8 був за 51 кілометр на південний захід від турецького міста Малатья. Згодом поштовхи з магнітудою 4,2 – за 26 кілометрів від міста.

Землетруси в Туреччині / Скриншот з сайту EMSC


Землетруси в Туреччині 6 лютого / Скриншот з сайту EMSC

Знову стався новий землетрус. Я не знаю величини, але все сильно трусилось і тривав більше однієї хвилини,
– заявив о 12:43 6 лютого ексофіцер ВМС Туреччини Тайфун Озберк.

О 13:24 EMSC написали, що за попередніми даними був землетрус магнітудою 7,8 за 13 кілометрів від міста Ельбістан, що у провінції Кахраманмараш.

Європейсько-Середземноморський сейсмологічний центр показав карту, на якій кольорові крапки вказують на місце поштовхів та на рівень пошкодження, про який повідомляють очевидці.


Європейсько-Середземноморський сейсмологічний центр показав карту землетрусів

За даними ЗМІ, вибухи також чули в столиці Туреччини – Анкарі. Проте офіційно про це ще не повідомляли.


Де були землетруси в Туреччині – дивіться інфографіку

Де ще були землетруси

За даними видання SANA, нові поштовхи були в Дамаску, Латакії та інших районах Сирії.

Окрім Туреччини різного ступеня поштовхи відчували сусідні країни: Іран, Ірак, Вірменія, Греція, Грузія та Ліван.

Варто зауважити, що нові землетруси пролунали менш ніж за 12 годин після перших, які в ніч проти 6 лютого забрали життя багатьох людей.

Що відомо про наслідки землетрусів

Землетруси пролунали в країнах в ніч проти 6 лютого, коли люди спали. За даними The Guardian, кількість загиблих від першого землетрусу в Туреччині та Сирії вже зросла до понад 1200. Державне інформаційне агентство Сирії повідомило про понад 320 загиблих у країні та понад 1000 поранених.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав це найбільшою катастрофою в країні з 1939 року. За його попередніми даними, 912 людей загинули, 5 383 – поранені.

Згодом видання Sky News написало про понад 1300 загиблих внаслідок землетрусу вночі в Туреччині та Сирії. Детальніше про трагедію – читайте за посиланням.