Унаслідок потужного землетрусу загинула 641 людина. Очікується, що ця кількість зросте. Вважається, що сотні людей все ще залишаються під завалами, оскільки рятувальники й досі продовжують свою місію.

Читайте також Газіантеп – у руїнах: саме тут був епіцентр землетрусу в Туреччині – моторошні кадри

Яка ситуація у містах, які зазнали найбільших руйнувань

Аеропорти Газіантеп, Хатай і Шанлиурфа були закриті для польотів через землетрус, який стався в південно-східних районах Туреччини. Про це повідомив віцепрезидент Туреччини Фуат Октай під час пресконференції в оперативному штабі в Анкарі.

Він також зазначив, що в результаті інциденту на газопроводі Кахраманмарас-Газіантеп було припинено постачання природного газу в регіон.

Через землетрус постраждали 10 міст: Газіантеп, Кахраманмарас, Хатай, Османіє, Адіяман, Малатія, Шанліурфа, Адана, Діярбакир та Кіліс.

Землетрус зруйнував фортецю Газіантепа, побудовану у II столітті римлянами. Об'єкт було включено до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також постраждала Цитадель Алеппо у Сиріїї, яка є об'єктом всесвітньої спадщини ООН.

Частина стін історичної споруди обвалилася. Наскільки серйозні руйнування, на разі не відомо.

Деталі моторошного землетрусу

  • Турецьке управління з ліквідації наслідків стихійних лих і надзвичайних ситуацій оцінило магнітуду землетрусу в 7,4 поблизу Кахраманмараша неподалік від сирійського кордону на глибині 7 кілометрів. Ще 2 землетруси магнітудою 6,4 і 6,5 сталися у місті Газіантепі. Підземні поштовхи відчули приблизно о 04:17.
  • У Туреччині оголошено найвищий рівень тривоги, що передбачає міжнародну допомогу.
  • На трагедію вже відреагував президент України Володимир Зеленський. Глава держави звернувся до президента Туреччини Реджепа Ердогана та запропонував йому допомогу.
  • Посольство України в Туреччині взаємодіє із турецькою владою, перевіряє наявність українських громадян серед постраждалих, повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.