Напередодні таке фото виклала користувачка інстаграму. Проте цього разу світлину на тлі систем С-400 зробив старший чоловік. Він його одразу ж побіг постити в заборонену на території України соцмережу "вконтактє".

До теми Мис Херсонес, аеродром "Бельбек", Севастополь, Саки, Бахчисарай: карта свіжої "бавовни" в Криму

Де розташовані ППО росії в Криму

Це могло так і залишитися звичайними фото з відпочинку. Проте світлини знайшли журналісти "Радіо Свобода". Тому вони не лише їх поширили, а визначили точне місце розміщення.

російські туристи показали комплекси ППО С-400, розташовані під Євпаторією. Згідно з даними місцевої влади, ППО діє в цьому районі майже щодня. Геолокація 45.180317, 33.232232,
– написав журналіст Марк Крутов.


Російський турист відпочиває в Криму / Фото з твітера Марка Крутова

Це максимально російське фото,
– написали в коментарях до публікації.

Що було в минулій публікації ППО в Криму

Тоді дівчина написала "Євпаторія під захистом" і зробила фото території з цими ж системами. Тоді знімок потрапив уже до рук швейцарському досліднику супутникових знімків Бенджаміну Пітте.

Для нього було не надто складним завданням встановити, що сторіс батареї зробили за координатами 45.1809403, 33.2317835.

Нове фото підтверджує розташування батареї ППО під Євпаторією. Техніка прибула на місце близько 20 липня,
– написав Пітте.


Як визначили локацію ППО / Фото з твіттера Бенджаміна Пітта

"Бавовна" в окупованому Криму

  • Останнім часом вибухи на тимчасово окупованому росією українському півострові почастішали. Про це повідомляють ледь не щодня з різних регіонів Криму. Зокрема, ввечері 21 серпня вибухи було чутно в Севастополі та Бельбеку. Окупанти казали про роботу ППО. Спершу ж російські пропагандисти казали, що в Севастополі "прилетіло" в район Нахімовського училища.
  • "Бавовна" у Криму була й 20 серпня. Вибухи лунали у Чорноморському районі. Пропагандисти знову казали, що в Оленівці (Чорноморський район) та у локації мису Тарханкут спрацювала ППО.
  • При цьому росіяни на півострові дуже налякані. Вони одразу почали звідти втікати. Дослідники американського Інституту вивчення війни повідомляли, що після "бавовни" в Криму росія у паніці почала міняти командування флоту. Вибухи на військових об'єктах вона хоче видати за теракт.

Водночас – у Криму не припиняються потужні вибухи: дивіться відео