Загалом через COVID-19 повністю або частково закрили кордони для туристів 90 країн та регіонів світу, пише "Слово і Діло".

Актуально Яка країна першою в Європі отримає експериментальні ліки проти коронавірусу

Як пише видання, кількість іноземних туристів зменшилась:

  • у 2003 році спалах атипової пневмонії зменшив турпотік на 0,4%;
  • у 2009 році під час глобальної економічної кризи на 4%;
  • у 2020 році втрати сягнуть 20 – 30% від кількості іноземних туристів.

Загалом очікуване у 2020 році падіння кількості міжнародних туристів призведе до зниження надходжень від міжнародного туризму на 300 – 450 мільярдів доларів.

Які країни відкривають кордони і коли
Які країни відкривають кордони та коли / Інфографіка 24 каналу

Які країни та коли відкриють кордони

Чехія

Країна однією з перших пішла на суворий карантин, що дозволило зупинити поширенню коронавірусу у країні. З середини березня Чехія скасувала деякі обмеження, зокрема людям дозволили ходити тільки на роботу і додому, в аптеку і за продуктами харчування.

Рішення відкрити кордони країни й скасувати низку інших обмежень влада Чехії ухвалила 24 квітня. Уряд зняв заборону на вільне пересування. Жителі країни можуть виїжджати за кордон для відпочинку. Після повернення з поїздки за кордон треба буде або представити медичне підтвердження, що у людини немає коронавірусу, або пройти двотижневий карантин.

Важливо Czech Airlines відновить рейси в Україну у найближчі тижні

Латвія, Литва та Естонія

Уряди Латвії, Литви та Естонії вирішили з 15 травня відкрити внутрішні кордони між цими трьома країнами. Натомість громадяни, які прибуватимуть з інших країн, повинні будуть дотримуватися 14-денної ізоляції.

Туреччина

На початку квітня були розмови про запуск туристичного сезону у Туреччині наприкінці травня, але через високий рівень захворюваності плани переглянули й попередньо перенесли можливість відновлення роботи готелів на червень.

Однак Туреччина вже готується приймати туристів. Для цього готелі мають створити закриті "чисті" зони, де ризик заразитися коронавірусом мінімальний. Базовим регіоном поки вважають Анталію.

Туреччина туризм
Туристичний сезон у Туреччині розпочнеться у червні / Фото Unsplash

Італія, Іспанія

Італія, яка була однією з найбільш туристичних міст Європи, планує зосередитися на внутрішньому туризмі. Попередньо очікується, що кордони для іноземних туристів відкриють лише восени.

Журналісти 24 каналу з'ясували, що в містечку Остія під Римом готують пляжі для прийому відпочивальників. Зокрема, розчищають місце для шезлонгів. Відповідно до нових правил відстань між парасольками має бути не менше, ніж 2 метри. Однак поки що на пляжі заборонено засмагати.

Натомість у містечку Фано, що на Лігурійському узбережжі, попри карантинні обмеження на пляжах відпочивають чимало людей.

Іспанія ще більш радикально підійшла до обмежувальних заходів. У країні планують почати приймати туристів не раніше 2021 року.

"Ми не здаємося, ми не хочемо втратити міжнародних туристів цього року. Ми закликаємо до створення фінального протоколу в рамках Європейського Союзу, який дозволить відновити туризм", – наголосив глава Конфедерації готелів та туроператорів Іспанії Хорхе Марічал.

Греція

Греція планує розпочати туристичний сезон з 1 липня 2020 року. Міністерство туризму та Національна організація охорони здоров'я розробили детальний план для роботи туристичної сфери під час пандемії.

Греція коронавірус
Греція планує розпочати туристичний сезон з 1 липня / Фото Al Arabiya

Масковий режим обов'язковий для персоналу готелів. Туристи та працівники мають дотримуватись соціальної дистанції. У приміщеннях проводитимуть ретельну дезінфекцію. У закладах сфери туризму мають бути лікарі, які в разі потреби робитимуть тести на коронавірус. Персонал має проживати в окремих кімнатах і щодня проходити температурний скринінг.

Також уряд розглядає варіант, при якому туристів в країну впускатимуть лише тоді, коли вони пройшли тести на COVID-19 і результат – негативний.

На пляжах у Греції діють правила соціального дистанціювання. На обладнаних пляжах парасольки розсувають на відстані 3 – 4 метри. Мер міста Варі-Вула-Вульягмені Грігоріс Константелос відзначив, що у 2019 році на місцевому пляжі було 65 парасольок, але цього року зможуть встановити лише 35.

Німеччина

З 16 травня Німеччина почне ослаблення прикордонних обмежень. Зокрема, з 16 травня заплановано зняття обмежень на кордоні з Люксембургом і Данією. Повністю відкрити кордони планують з 15 червня.

Більше про те, яким буде туризм після карантину – читайте у матеріалі каналу.

План відновлення туризму в ЄС

Брюссель пропонує поступово знімати обмеження на подорожі між регіонами зі схожою епідеміологічною ситуацією. А ще закликає країни гарантувати безпечні умови пересування туристам. Тобто, забезпечити безкоштовні дезінфікуючі засоби в аеропортах, на залізничних станціях та зупинках міжміського транспорту.

Крім того, необхідно зобов'язати всіх працівників транспорту і мандрівників носити маски. І також відкрити кордони для всіх європейців, а не лише для жителів сусідніх країн.

"Ми хочемо відновити свободу пересування в Шенгенській зоні та дозволити європейцям знову подорожувати", – пояснила комісар з внутрішніх справ ЄС Ілва Йоханссон.

Дивіться відео 24 каналу про відновлення літнього сезону на курортах Європи: