Заборону ввели в Туркменабаді за розпорядженням віцепрем'єра Сердара Бердимухамедова, сина президента Туркменістану. Той заявив, що великі черги "дискредитують імідж" його батька.

Зверніть увагу У Туркменістані встановили величезний позолочений пам'ятник улюбленого собаки президента

Як тоді ходити у магазин в Туркменістані

За новими правилами, громадянам спершу потрібно реєструватися в магазинах. Потім очікувати на дзвінок, щоб вони змогли купити продукти. Прийти за товаром можна лише в призначений час.

Щобільше, товари продають через "чорний вхід" магазину, а не через основний.

"Винним" погрожує поліція

У Туркменабаді дозволяється шикуватися в чергу максимум до 4 осіб. Інші ж – повинні "ховатися", тож чекають свого часу в найближчих під'їздах будинків. Якщо ж ні – вам загрожуватиме поліція.

Якщо хтось захоче протестувати, поліція загрожує заарештувати його і виключити з черги як покарання,
– зазначив житель Туркменабаду.

Вже з'являються повідомлення про те, що в столиці почали заарештовувати громадян, які порушили заборону на чергу.

Зверніть увагу Абсурду немає меж: лідер Туркменістану запропонував лікувати COVID-19 коренем солодки

Причина – продовольча криза

  • У Туркменістані загострюється продовольча криза, яку не визнає влада країни.
  • Уряд не розв'язує проблему забезпечення населення необхідними продуктами харчування, при цьому посилюють тиск і намагаються перешкоджати чергам біля магазинів.
  • Криза триває вже кілька років, курс нацвалюти на чорному ринку знижує купівельну спроможність населення. Як наслідок – багато громадян країни просто не можуть купувати продукти.
  • Тож, люди починають шикуватися в черги рано вранці, щоб мати можливість придбати товари зі знижкою – вони відпускаються лише з 6 до 8 ранку. Ціни встановює держава, тож продукти зазвичай швидко закінчуються.