У країні, щоправда, ще діє обмеження, яке стосується перебування у групах. Збиратися можна в компанії по 10 осіб. Поки попередження ВООЗ про другу хвилю зараження у країні не підтверджується, пише ТСН.

До теми Які країни Європи послаблюють карантин попри пандемію COVID-19: перелік

За словами керівництва держави, за тиждень після послаблення карантину кількість заражень у них різко не зростала, а отже, про другу хвилю коронавірусу, про яку попереджала ВООЗ, поки не йдеться.

Попри це, статистика змушує замислитись. Адже у Чехії за минулу добу, 30 квітня, зафіксували 103 нових випадки зараження, а 29 квітня їх було 75. Згідно МОЗ, кількість позитивних результатів на коронавірус збільшується протягом останніх трьох днів, і вперше за минулий тиждень цей показник перевищив 100 осіб за добу.

Які обмеження зняла Чехія

  • 27 квітня відкрилися магазини з площею менше ніж 2 500 метрів, крім тих, що розташовані у торгових центрах. Раніше очікувалося, що це відбудеться тільки наприкінці травня.
  • Відкрилися також фітнес-центри і зоопарки. Відновлюється навчання у вишах.
  • З 11 травня будуть також дозволені суспільні, спортивні та культурні заходи, весільні та церковні служби, в яких можуть взяти участь до 100 осіб.
  • Відкриються всі магазини в торгових центрах, перукарні та салони краси, музеї та галереї, сади замків і самі замки, а також відкриті майданчики для підготовки професійних спортсменів.
  • Кінотеатри та театри також відкриються 11 травня, при цьому аудиторія буде обмежена до 100 осіб, а глядачі мають бути розділені одним місцем, якщо вони не є членами сім'ї.
  • Від 1 травня діти у віці до 7 років більше не будуть зобов'язані носити маски в дитячому саду. Це також відноситься до акторів і музикантів, якщо вони дотримуються суворих заходів гігієни при виступі або зйомках.
  • 25 травня будуть відкриті кафе і ресторани, а також знімуть більшість інших обмежень.

Щоправда, поки невідомо, коли кордони країни відкриються на в’їзд для іноземців.

Цікаво! Чехія – одна з небагатьох країн, де через пандемію було оголошено надзвичайний стан. Також тут вперше у Європі запровадили носіння масок у громадських місцях.

Зазначимо, що Чехія зняла частину карантинних обмежень ще 9 квітня. Саме з того дня мешканцям країни дозволили займатися неконтактними видами спорту – наприклад, гольфом і тенісом. Також до роботи тоді повернулися і низки магазинів.