Про це написав Генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Коломойський прокоментував рішення про замороження його активів

У ГПУ не було і немає ніяких кримінальних проваджень стосовно аудиторської компанії "Kroll" або будь-яких інших іноземних аудиторських компаній, які залучалися Національним банком України для фінансової перевірки діяльності "Приватбанку,
– заявив він.

Генпрокурор пояснив, що протягом останніх вересня-грудня на адресу ГПУ і НАБУ надійшли заяви від народного депутата від партії "Укроп" Олександра Дубініна про розтрату посадовими особами НБУ та держбанку "Приватбанк" державних коштів шляхом зловживання своїм службовим становищем під час проведення закупівлі консультаційних послуг іноземних компаній протягом 2016-2017 років.

За цими заявами було зареєстровано два кримінальні провадження, які потім об'єднали в одне. Після цього вони увійшли в загальне розслідування розтрат коштів посадовими особами "Приватбанку" в період з 2008 по 2016 рік.

Крім того, генпрокурор заявив, що було прийнято рішення про закриття даних кримінальних проваджень у зв'язку з відсутністю складу злочину в діях посадових осіб Нацбанку України. Виконання винесених ухвал судів було відкликано.

"Виїмок документів чи обшуків в ході слідчих дій в компанії "Kroll" та інших аудиторських компаніях не проводилося і не планується", – зазначив Луценко.

Нагадаємо, своїм рішенням від 5 грудня Печерський районний суд надав слідчим Генеральної прокуратури доступ до документів щодо закупівлі Національним банком України послуг forensic audit (судового аудиту) ПАТ "Приватбанк".