Про це розповів головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, повідомляє "5 канал".

Читайте також: Зустрівся із Путіним: канцлер Австрії підтримав "Північний потік-2"

Вітренко заначив, що Україна подала відповідний позов в арбітраж. За його словами, у компанії цього є відповідні юридичні можливості

Ми подали відповідний позов в арбітраж – це 12 мільярдів доларів. Це якраз та сума, яка відповідає компенсації збитку України, якщо буде побудований "Північний потік-2" і потужності української ГТС не будуть застосовуватися,
– наголосив він.

Вітренко наголосив, що Україна може зараз вимагати перегляду тарифу.

"З іншого боку, встановлено європейські правила цього тарифу. І вони дозволяють відповідно відобразити ефект від незастосування української газотранспортної системи після 2019 року", – сказав він.

Нагадаємо, Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія.

Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу. У разі запуску "Північного потоку-2" Україна втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.