Про це повідомляє Kurier.at.

Читайте також: "Росія має велику відповідальність": Путін не захотів говорити з Курцом про окупований Донбас

Курц зазначив, що важливим є забезпечення енергетичної безпеки Європи через різні джерела і маршрути. За його словами, Європейський Союз має свої інтереси і в той же час діє "відповідально".

Канцлер Австрії також заявив, що європейські країни, які беруть участь у проекті газопроводу, підтримують його будівництво.

Я хочу вас запевнити, що європейські країни, які беруть участь в цьому проекті підтримують цей проект, ставляться до нього позитивно і хочуть реалізувати спільно,
– цитує канцлера Курца російське агентство ТАСС.

Такж Курц наголосив на необхідності зберегти за Україною статус держави-транзитера.

"Інтереси України як важливої транзитної країни повинні бути збережені", – сказав він.

Нагадаємо, Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія.

Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу. У разі запуску "Північного потоку-2" Україна втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.