Прізвище чоловіка не розголошується, але дещо про нього відомо: звати його Алекс, 43 роки, родом з Азербайджану. Обвинувачений запевняє, що його батько був українцем, пише DW.

До слова: В Італії вперше засудили бойовиків з Донбасу

Зважаючи на своє походження, чоловік назвав своє приєднання до бойовиків "ДНР" "громадянським обов'язком". Втім, запевняє: згодом розчарувався у бойовиках.

Спочатку на Донбасі я займався лагодженням газо- та водопроводів, бо раніше вже працював зварником. Згодом мене навчили користуватись зброєю, і я вступив до підрозділу охорони. Однак, я ніколи не був на фронті,
– запевняє підозрюваний.

Чоловіка заарештували після прильоту в аеропорт Ганновера. Його звинуватили у підготовці масштабного насильницького акту, що створює загрозу для держави, а також у порушенні закону про контроль над бойовими озброєннями.

Закони Німеччини забороняють громадянам цієї країни брати участь у військових конфліктах в іноземних державах. Прокурори переконані: Алекс брав безпосередню участь у бойових діях. Але достатніх доказів цього німецькі слідчі не змогли знайти. Саме тому підозрюваного засудили лише до двох років умовно.

У яких ще країнах засуджували бойовиків ОРДЛО?У травні 2019 року за участь у війні в Україні на боці бойовиків у Чехії вперше засудили власного громадянина Еріка Ешту до 3 років умовно та позбавлення військового звання. Загалом Чехія розслідує участь 20 своїх громадян у незаконних збройних формуваннях.

Служба інформації та безпеки Молдови встановила особи щонайменше 56 власних громадян, що брали участь у війні на Донбасі в лавах бойовиків. Серед них 15 осіб вже засуджені.

У березні 2019 року суд Латвії призначив бойовику Артему Скрипнику покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Крім того, відкриті кримінальні справи або обвинувальні вироки були винесені судами Словаччини та Угорщини. Зокрема, щодо громадян цих країн.

Найгучнішою справою стало засудження у Мюнхені племінника російського пропагандиста Дмитра Кисельова Сергія. Причиною стала підготовка до війни на Донбасі.