Сім автобусів, які везуть 45 українців, 27 іноземців та персонал уже в Нових Санжарах. Цілий день місцеві жителі протестували проти їхнього приїзду.

Дивіться: У Нових Санжарах почалися сутички між поліцією і противниками евакуації українців з Китаю: відео

Перед тим, як автобуси заїхали на міст, поліцейські почали оточувати протестувальників і кудись переміщати їх силою. Як повідомляє місцеве видання Кolo.news, під звуки сирен найбільш активних супротивників поліцейські затримали. Мешканці Нових Санжар кричали: "Ганьба!" та співали гімн України.

Сутички у Нових Санжарах дивіться фото

У поліції вже відреагували на сутички: закликають не перешкоджати рішенням центральної влади.

На будь-які правопорушення правоохоронні органи діятимуть у суворій відповідності до Закону України. Наразі проводиться велика профілактична робота з громадянами.

Закликаємо їх не порушувати громадську безпеку та не перешкоджати урядовим рішенням, які прийняті та виконуються у суворій відповідності до букви Закону,
– зазначив директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко.

Варто зазначити, що протестні настрої почалися ввечері 19 лютого, коли ще не було точної інформації щодо того, де будуть розміщені евакуйовані люди. Мешканці Нових Санжар зібралися на мості через Ворсклу, який веде до медичного центру.

Справжні сутички і зіткнення почалися вранці 20 лютого: місцеві навіть погрожували палити шини та лягти на дорогу під колеса автобусів.

На мості місцеві жителі Нових Санжар запалили шини

Позицію місцевих жителів підтримали зокрема і депутати селищної ради: вони звернулися до влади з проханням не поміщати евакуйованих українців у Нових Санжарах.

До Нових Санжар вже терміново вилетів Олексій Гончарук, аби створити оперативний штаб уряду.


Місце сутичок у Нових Санжарах і розташування медичного центру / скриншот з google.maps

Силовики у Нових Санжарах

Ще з самого ранку четверга 20 лютого до Нових Санжар почали з'їжджатися поліція та Національна гвардія України. Разом з автобусами силовиків туди привезли і військову техніку, зокрема бронеавтомобілі.

У поліції розповіли, що під час проведення акції протестувальники заблокували дорогу. Коли правоохоронці намагалися її розблокувати, дехто з протестувальників чинив опір.

Щоб припинити правопорушення правоохоронці провели бесіди з найбільш агресивно налаштованими протестувальниками. Голова Нацполіції Полтавщини Іван Вигівський закликав учасників акції не порушувати закон.

Також до Нових Санжар прибули міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька, очільник МВС Арсен Аваков і троє депутатів від "Слуги народу": Костянтин Касай, Тетяна Циба, Максим Перебийніс.

Дивіться відео сутичок у Нових Санжарах

Коротко про евакуацію людей з Уханя

  • 20 лютого літак SkyUp зробив кінцеву зупинку у Харкові, звідки евакуйованих людей автобусами відправили у медцентр "Нові Санжари", що в Полтавській області.
  • В жодного евакуйованого немає симптомів застуди.
  • На карантин підуть не лише евакуйовані 45 українців та 27 іноземців, а й персонал, який обслуговував людей на літаку.
  • Мешканці селища міського типу Нові Санжари протестують проти рішення влади та не хочуть, аби евакуйованих селили в місцевий медцентр. Окрім перекриття доріг та паління шин, відбулась ще й сутичка з правоохоронцями.
  • Персонал "Нових Санжар" вивезли. З евакуйованими контактуватимуть лише ті лікарі, які перебували на літаку.
  • У приміщенні діятимуть усі необхідні заходи інфекційної безпеки. Відходи не потраплятимуть у загальну каналізацію, а утилізуватимуться.
  • Медцентру забезпечена постійна охорона.