Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Це перший і важливий крок для подолання кризи" у відносинах між Радою Європи та Росією, "важливий сигнал про те, що можна вийти з санкційного глухого кута", заявив член комітету, німецький депутат від Лівої партії Андрей Хунко.

Читайте також: Підтримка українських регіонів важливіша, аніж нові санкції проти Росії, – Могеріні

За словами іншого члена комітету, німецького соціал-демократа Франка Швабе, проти зміни регламенту висловилось лише небагато тих, хто голосував.

У повідомленні нагадується, що після анексії Росією Криму у квітні 2014 року ПАРЄ позбавила делегацію РФ права голосу, а також можливості працювати в керівних структурах асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами. У червні 2017 року Москва заявила, що призупиняє сплату внесків до бюджету Ради Європи до повного і беззастережного відновлення повноважень її делегації в ПАРЄ.

На екстреній зустрічі Комітету міністрів Ради Європи – головного виконавчого органу організації – генеральний секретар РЄ Турбйорн Ягланд дав розпорядження представникам країн-учасниць Ради Європи готувати бюджет організації на 2019 рік без урахування фінансового внеску РФ. Наразі Росія не присутня в ПАРЄ, але продовжує роботу в Комітеті міністрів Ради Європи.