Нагадаємо, Військово-морські Сили отримали шість нових малих броньованих катерів, виготовлених в Україні. Таке "поповнення" призвело до того, що український флот почав застосовувати тактики "Москітний флот" та "Вовча зграя", повідомляє ТСН. Це коли декілька малих катерів атакують великий корабель, який не в змозі одночасно тримати на мушці шість чи п'ять цілей.

Таку тактику українські військові можуть використати проти Росії у Чорному морі через захоплення газовидобувних платформ, відомих як "вишки Бойка". Уже понад три роки Україна не може повернути стратегічні газові платформи, звідки Росія качає газ. При тому що вони лише за 100 кілометрів від Одеси та в українській акваторії.

Читайте також: Звільнення Криму: підполковник пояснив, хто це може зробити

В Росії вже пригрозили завдати удару по українських катерах у такому випадку. Так званий депутат від анексованого Севастополя Дмитро Білик заявив про готовність завдати удару за допомогою авіації по катерах, якщо вони наблизяться до захоплених газових платформ. Про це він заявив в коментарі "РИА Новости".

"Звичайно, вся ця так звана "вовча зграя" здатна всім натовпом накинутися на корабель, який охороняє вишки. Але результат бою буде передбачуваний, тому що через 10-15 хвилин туди прилетить літак типу Су-30, який з кількох десятків кілометрів потрапляє навіть в самий маленький катер", – переконаний Дмитро Білик.

Він заявив, що керівництво російського Південного військового округу візьме до уваги цю ситуацію.

При цьому він звинуватив Україну в тому, що вона створює флот заради диверсій проти Росії