Про це повідомили на сайті Saudi Gazette.

Читайте також: Авіакомпанія Emirates оголосила про серйозні зміни правил перевезення багажу

Для того, аби стати туристичним гідом заявник має бути:

  1. Не молодше 23 років.
  2. Фізично здоровий.
  3. Пройти відповідні спеціальні тести.
  4. Закінчити курси з надання першої медичної допомоги.

Професор міжнародного менеджменту в галузі туризму Університету короля Сауда в ер-Ріяді Імад Манші підкреслив, що саудівські жінки мають достатній рівень освіти та підготовки для роботи туристичними гідами.

Окрім того, жінки становлять значну частину гідів і чудово справляються з обов'язками організації турів і прийому гостей. Вони, як правило, є ретельними й зосереджуються на деталях,
– додав професор.

Абер Абу Солайман працює туристичним гідом з 2011 року, проте постійно стикається з рядом проблем та труднощів щодо ставлення до неї чоловіків-гідів.

Я вільно володію англійською, французькою, іспанською, італійською та арабською мовами. Проте все одно стикаюся з утисками з боку моїх колег-чоловіків. Коли я отримаю свою ліцензію, то мені буде набагато легше працювати,
– наголосила Солайман.

Нагадаємо, що нещодавно у Саудівській Аравії вагітним жінкам дозволили самим вирішувати, чи згодні вони на кесарів розтин або інші хірургічні процедури. До слова, раніше вагітні жінки повинні були отримувати згоду чоловіків-опікунів на проведення пологів.

Також жінкам дозволили запитувати інформацію про стан своєї вагітності та очікувану дату пологів без підпису опікуна-чоловіка. Раніше для всього цього потрібні були документи з підписами.