Про це повідомляє Радіо Свобода.

Читайте також: Готуємось до виборів у 2019 році, або Чому чиновники масово звільнятимуться зі своїх посад

Майже 1,7 мільйона виборців мають право віддати свої голоси кандидатам від 25 партій. Опитування громадської думки, що проводилися востаннє, показують, що найбільшою підтримкою громадськості користується Словенська демократична партія, а саме 24,5 відсотка голосів.

У разі перемоги, Словенській демократичній партії потрібно буде сформувати коаліцію щонайменше зі ще двома партіями, для того, щоб отримати більшість у парламенті, де загалом 90 депутатів. За повідомленнями експертів, партія може зіштовхнутися з деякими проблемами в процесі пошуку партнерів для формування урядової коаліції.

Зазначається, що інші сторони припускають, що не будуть входити у коаліцію зі Словенською демократичною партією, а це може спричинити призначення нових виборів.

Варто зазначити, що правоцентристську Словенську демократичну партію очолює Янез Янша, який "озброївся" тактикою та риторикою, подібно до угорського прем’єра Віктора Орбана і президента США Дональда Трампа.

Читайте також: Казкові замки та природа: фото Словенії підкорили мережу

Його конкурентами на виборах є колишній комедійний актор і політик Мар'ян Шарец, що представляє лівоцентристський незалежний список, та колишній прем’єр міністр країни Міро Церар, що є очільником центристської партії.

Нагадаємо, що президент Словенії Борут Пахор 15 квітня оголосив про розпуск парламенту. Глава держави пояснив, що хоче якнайшвидше сформувати новий уряд.