Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте назвав повінь у Венеції "ударом по серці країни", передає італійське агентство Ansa.

Головне: Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду

Уряд затвердив надзвичайний стан для Венеції. Виділено 20 мільйонів, перші кошти підуть на найневідкладніші потреби, на підтримку міста та його населення,
– наголосив він.

Окрім того, влада планує виділити компенсації постраждалим від негоди:

  • приватним особам – 5 тисяч євро,
  • підприємцям і магазинам – по 20 тисяч євро.

Після того, як влада оцінить розміру збитків, буде ухвалено рішення про подальші відшкодування.


Повінь затопила крамниці у Венеції / Getty Images

Дивіться також: Венеція іде під воду: шокуючі фото та відео

Італійський уряд вже доручив пришвидшити роботу над проєктом MOSE – системою мобільних шлюзів, що дозволять ізолювати Венеційську лагуну від припливів Адріатичного моря. Він повинен захистити від масштабних повеней Венецію та інші населені пункти на узбережжі лагуни.

Що відомо про повінь у Венеції? Ввечері 12 листопада у Венеції сталася найсильніша повінь за останні 50 років. Рівень води піднявся до рекордних 187 сантиметрів, затопило майже 80% острівної частини міста. Затопленими виявились більшість популярних туристичних пам’яток міста, серед яких і знаменита площа Сан-Марко.

Через повінь у Венеції вже загинули дві людини. Один з чоловіків загинув від ураження електричним струмом, коли виливав воду зі свого будинку.

Венеція зникає під водою – дивіться відео 24 каналу