За відповідний законопроект на пленарному засіданні в першому читанні проголосували 252 народних депутати.

Читайте також: Коли Рада розгляне законопроекти про мову

Законопроект пропонує внести зміни в закони України про правовий статус іноземцв та осіб без громадянства, а також у закон про громадянство України.

Такі дії необхідні для врегулювання питання про визнання іноземців та людей без громадянства, які захищали територіальну цілісність України, такими, які перебувають у країні на законних підставах. Також внесені зміни спростять порядок отримання такими іноземцями громадянства.

Окрім цього, законопроект також передбачає спрощену видачу таким людям дозволів на тимчасове проживання в Україні на термін участі в бойових діях.

Окрім цього, законопроектом передбачається встановлення обмежень щодо добровільного або примусового повернення таких іноземців та осіб без громадянства до держави-агресора або країн що не визнають територіальну цілісність України.

Нагадаємо, 17 вересня представники націоналістичних організацій зібралися під будівлею ГПУ з пікетом, який переріс у сутички з правоохоронцями.
Приводом для акції протесту, за словами мітингувальників, стала екстрадиція до Росії її громадянина, етнічного інгуша Тимура Тумгоєва.
Представники українських націоналістичних громадських організацій зазначають, що Тумгоєв воював проти росіян на Донбасі, а в РФ тепер йому загрожує переслідування та існує загроза для життя та здоров’я.