Розвідники вже дослідили місця ударів та кажуть, що наслідки "бавовни" чималі. У розмові з 24 Каналом полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор та військовий експерт Роман Світан припустив, чим Сили оборони могли завдати удару.

Дивіться також Знецінив багато зусиль ворога: генерал армії у відставці розібрав потужний удар по Луганську

"Найімовірніше, це працювали ракети ATACMS, адже велика площа ураження. Російські пабліки писали, що було багато вибухів, але невеликих. Не такі, як від пів тонного заряду Storm Shadow/SCALP-EG. Це свідчить про роботу касетних боєприпасів", – мовив військовий експерт.

Що росіяни робили на ЛАУШ

Як зазначив Світан, під час "бавовни" у Луганську були уражені інфраструктурні об'єкти так званого ВАУШ – Ворошиловградського вищого військового авіаційного училища штурманів. Коли місту повернули назву Луганськ, то училище стали називати ЛАУШ.

Там готувалися штурмани для всього Радянського Союзу,
– зазначив військовий експерт.

Росіяни після захоплення Луганська й області розташували на цій базі велику кількість військових об'єктів – у самому ЛАУШ, на аеродромі й на авіаремонтному заводі. Там виготовляються і ремонтуються вузли та агрегати для російської авіаційної техніки.

"Тому це одна ціль, яку оптимально було накрити ATACMS", – додав полковник ЗСУ в запасі.

Що відомо про "бавовну" в Луганську

  • Увечері 27 травня в тимчасово окупованому Луганську було чути потужні вибухи. Після цього у місті розпочалася пожежа, а над будинками здійнявся дим.
  • Окупанти традиційно відзвітували про роботу ППО. Водночас У Луганській ОВА повідомили, що приліт був у районі колишнього Луганського вищого військового авіаційного училища штурманів та авіаційного ремонтного заводу, де базувалися війська й техніка ворога.
  • Після атаки росіяни звинуватили в усьому власні ЗМІ. Адже саме пропагандистські інтернет-ресурси написали про удар по авіаційних об'єктах. Перед тим, у березні, російські телеграм-канали повідомили, що на Луганському авіаційному заводі знову ремонтуватимуть вертолітні двигуни.
  • У мережі з'явилися знімки аеродрому, який атакували Сили оборони. Імовірно, було вражено радіолокаційний комплекс "Небо-М".