Коли російські загарбники розпочали свою терористичну атаку, український та грецький посадовці саме перебували в одному з місцевих портів, передає 24 Канал.

Дивіться також Зеленський прокоментував ракетний удар по Одесі під час його зустрічі з прем'єром Греції

"Ми не встигли піти в укриття"

Кіріакос Міцотакіс поділився зі ЗМІ своїми переживаннями. Він розповів, що він разом із Зеленським та його командою перебували у порту. Президент України саме пояснював, як можна посилити та відновити українську морську торгівлю, а також про те, яких збитків вона зазнала внаслідок російських обстрілів.

Уже наприкінці ми почули звук сирен і вибухи, які були дуже близько від нас. Ми не встигли піти в захищене місце, це дуже вражаючий досвід. Немає людей, які поза цією війною. Ця війна не милує нікого,
– наголосив Кіріакос Міцотакіс.

Нагадаємо, вранці 6 березня після 10 ранку росіяни вдарили по Одесі, ймовірно, балістичними ракетами. Відомо, що внаслідок цієї атаки є загиблі та поранені.

"Свобода або смерть"

Також під час спільної пресконференції прем'єр Греції висловив співчуття через "огидний" російський обстріл кварталів Одеси 2 березня. Тоді удар безпілотника по багатоповерхівці забрав життя 12 людей, зокрема 5 дітей.

Міцотакіс зазначив, що такий рівень жорстокості викликає сильний смуток та обурення.

Політик підкреслив, що коли він сьогодні був в Одесі і рухався містом, то був вражений, бо з одного боку – "це страшна картина руйнувань, а з іншого – незламність та сміливість українського народу".

Крім того, грек заявив, що ще більше зворушений через те, що перебуває у місті, яке є пам’яткою світової культури. Саме тут була створена таємна грецька визвольна організація Filikis-Etaireia, яка запалила вогонь грецької національної революції, гаслом якої були "Свобода або смерть".

Зараз це місто (Одеса – 24 Канал) є символом опору, а український народ боронить свою свободу із таким самим гаслом на вустах,
– наголосив Міцотакіс.

Прем'єр Греції запевнив, що його країна візьме участь у саміті миру, який відбудеться навесні у Швейцарії. Він сказав: "Ми будемо там не тому, що надія на мир потрібна Україні, вона потрібна всій Європі".

Глава держави, коментуючи російський удар, зазначив, що окупантам байдуже куди бити – по цивільних, військових чи міжнародним гостям. Саме тому наша країна потребує більше засобів протиповітряної оборони.

За даними ЗМІ, вибух в Одесі стався за 150 метрів від місцеперебування грецької делегації на чолі з Міцотакісом.