Повністю відновити енергосистему цієї зими неможливо

Так, виникає запитання: "чи вдасться відновити об’єкти енергетичної інфраструктури цієї зими". Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус в ефірі всеукраїнського телемарафону дав відповідь на це запитання.

Читайте також Обираємо генератор: на що звернути увагу при купівлі резервного джерела енергії

За словами Геруса, через постійні обстріли російських окупантів відновити всі пошкоджені об'єкти енергетичної інфраструктури протягом цієї зими неможливо, попри підтримку західних партнерів.

Обладнання, яке є на складах у наших європейських партнерів, вже їде в Україну, його швидко передають. Однак протягом цієї зими відновити всі пошкоджені об'єкти енергетичної інфраструктури неможливо,
– сказав Герус.

Він підкреслив, що українська енергосистема перебуває під постійними обстрілами російських окупантів, в Європі немає такої кількості обладнання, яку потребує Україна. Для його виготовлення необхідно щонайменше 6 місяців.

Герус додав, що Україна наразі ремонтує об'єкти власними силами, а дефіцит електроенергії компенсує почерговими відключеннями.

В Укренерго анонсували перехід на планові відключення світла

Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що ситуація в енергосистемі України покращується щодня. Наразі енергетики намагаються збільшити обсяг генерації. Так, міністр анонсував перехід на планові відключення світла.

Варте уваги – Захід надає кошти Укренерго на терміновий ремонт енергооб'єктів: дивіться відео