Забороняють України бити по російській території своєю зброєю Франція, Німеччина, Італія та США. Міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповіла, чи впливає її держава на позиції цих країн.

Дивіться також У Латвії відповіли, чи є зараз загроза нападу Путіна на НАТО

Україна має право бити по Росії

Позицію низки країн, що виступають проти ударів по Росії, Байба Браже називає не новою.

Я не буду називати країни, які роблять так чи інакше. Це справа самих союзників або партнерів говорити, що саме вони роблять або не роблять,
– каже латвійська міністерка.

Втім, за її словами, були зроблені відповідні публічні оголошення, інші – менш публічні, а деякі взагалі не були оголошені.

"Я думаю, найважливіше те, що це відбувається, і це відбувається на полі бою, і Україна отримує те, що хоче", – зауважує Байба Браже. І додає, що Україна таки має право бити по території Росії.

Що про удари по Росії кажуть в інших країнах

  • Україна продовжує вести переговори з США щодо зняття обмежень на використання американської зброї по Росії. Також днями група конгресменів від обох американських партій закликала Пентагон дозволити Україні атакувати російські цілі. Однак політолог Ігор Рейтерович вважає, що США офіційного дозволу бити по Росії не дасть.
  • Дещо раніше голова комітету у закордонних справах парламенту Франції Жан-Луї Бурланж закликав французьке керівництво до зняття заборони бити Україні французькою зброєю по Росії. Втім, він також наголосив, що втручатися безпосередньо у війну Франція та західні партнери не хочуть.
  • Про дозвіл бити по російській території заявив і міністр закордонних справ Британії Девід Камерон. На відповідну заяву Великої Британії одразу відреагували у Росії, де почали залякувати Захід ескалацією конфлікту.
  • Як уже зазначилося, не усі країни підтримують відповідну ініціативу. Італія заявила, що Рим передає зброю Україні лише для використання в межах країни та виступає проти використання своєї зброї проти Росії.