Перш ніж почнеться метушня, варто пригадати, що Brexit відбувається проти волі шотландців, наголосила Нікола Стерджен у своєму твіттері.

Варто знати ЄС та Велика Британія узгодили історичну угоду щодо Brexit: деталі

Немає жодної угоди, яка коли-небудь могла б компенсувати те, що забрав у нас Brexit. Для нас настав час окреслити власне майбутнє як незалежної, європейської нації,
– заявила очільниця уряду Шотландії.

Яким шляхом збирається йти Шотландія, вона не уточнила, та найімовірніше, мовиться про новий референдум за незалежність. Про нього говорять з самого початку процесу виходу Британії з ЄС.

Чому Шотландія хоче незалежності

  • Насправді, про незалежність у Шотландії говорили ще за десятки років до Brexit. Втім, початок цього процесу лише посилив настрої шотландців у бік незалежності.
  • Причин є декілька. Передовсім, економічна, адже Європейський Союз є основним торговельним партнером цієї частини Великої Британії. Втім, вихід з ЄС відчутно ускладнить торгівлю.
  • До слова, у 2016 році більшість шотландців були проти виходу з ЄС, а за два роки там вже проводили референдум за незалежність. Ідею підтримали 44,7% людей, а 55,3% – висловилися проти.