Угорщина 12 липня оголосила про запровадження нових обмежень на своїх кордонах, які вступлять у дію через три дні – з середи, 15 липня, повідомляє Deutsche Welle. Причиною тому є спалахи коронавірусу в кількох сусідніх країнах.

Раніше Хорватія змінила правила для українців: обов’язковий тест на COVID-19 або 14-денна ізоляція

Нові правила в'їзду в Угорщину

Іноземцям з країн, внесених до "червоного списку", в'їзд до Угорщини буде заборонений. Це стосується й українців, адже Україну, а також Албанію, Чорногорію та деякі інші країни угорська влада внесла саме до "червоного списку".

Від обмежень звільнено транзитних мандрівників, працівників транспортної галузі та ділових людей, які їдуть у відрядження, хоча їхній стан здоров'я також будуть перевіряти.

Згідно з новими правилами, на кордонах будуть перевіряти стан здоров'я громадян Угорщини, котрі повертаються з країн, внесених до "червоного" списку. Навіть якщо вони не є інфікованими, їм все одно доведеться відбути 14 днів на карантині.

Самоізоляції можна уникнути, якщо громадянин може пред'явити два негативні тести на коронавірус, зроблені в останні п'ять днів.

Фактично, це означає, що обмеження на в'їзд українців залишатиметься, поки наша держава перебуватиме у "червоній зоні". Рішення про перелік таких країн переглядатимуть кожного тижня.

Що таке "червона зона"?

До "червоної" зони влада держави відносять ті країни, де коронавірусна ситуація є такою ж, як в зазначеній країні або гіршою. Мовиться про кількість випадків зараження на 100 тисяч населення.

Також є ще "зелена" зона – це ті країни, де ситуація є кращою, ніж у тій країні. Якщо людина прибуває з таких країн, необхідність обсервації / cамоізоляції відпадає.

Списки обох зон зазвичай оновлюють що два тижні.

В Угорщині є також "проміжний етап" – "жовтий список", людей, які прибувають звідти, теж перевірятимуть. До нього належать, серед інших країн, Сербія, Португалія, Румунія, Швеція та Великобританія.

Відкриті кордони для українців

Які країни відкрили свої кордони для українців / Інфографіка 24 каналу