Про це розповів міністр оборони Угорщини Крістоф Шалай-Бобровницький. Інцидент трапився вранці 18 червня.

До теми Якщо уламок російської ракети впаде на територію НАТО, Пентагон відіграється, – Піонтковський

"Угорські винищувачі були підняті рано вранці через нерозпізнаний літак, а потім Gripen, згідно з міжнародними процедурами, успішно перехопили та ідентифікували російський літак ІЛ-76, що летів на південь над Балтійським морем", – написав міністр.

Він додав, що після перехоплення Gripen відправились на авіабазу Шяуляй у Литві, де дислокуються. Міністр не зазначив, що трапилося з ІЛ-76.

Хто ще патрулює небо над Балтією

Повітряний простір над Балтійським регіоном з 1 серпня охороняє також Італія та Німеччина. Загалом використовують майже десяток літаків та приблизно 80 військових. Раніше небо патрулювали Франція, Бельгія та Іспанія.

Наразі 4 угорські винищувачі JAS-39 керують місією НАТО з авіабази Шяуляй в Литві. Щодо Німеччини, то 4 їхніх літаки Eurofighter перебувають на естонському аеродромі Емарі. У польському Мальборку базуються італійські винищувачі Eurofighter.

За словами речниці НАТО Оани Лунгеску, таке патрулювання неба над Балтією є прикладом солідарності Альянсу. Вона вважає, що збройна агресія росії проти України перевернула всі уявлення про європейську безпеку.

Винищувачі НАТО цілодобово готові захищати повітряний простір союзників. Ми завжди пильні,
– сказала Лунгеску.

Посилення позицій НАТО

У литовському місті Швянтої, що неподалік російського Калінінграда, на початку липня місцеві мешканці помітили військові винищувачі. Людей не попередили про навчання НАТО, через це їх налякали спалахи та звуки у небі.

Зауважте російська база в Сербії може загрожувати лише Сербії, а не ЄС, – експертка

Очевидці побачили, як літаки над пляжем і застосували сигнальні ракети. У Збройних силах Литви заспокоїли й розповіли про навчання.

Зверніть увагу – Україна посилює співпрацю з Туреччиною: дивіться відео